وحدت حلقه مفقوده مسئولان!

جنگ نرم و وحدت مسئولین
اقتصاد برتر

حمید رضا صدیقی سردبیر-کنگره آمریکا هفته گذشته لایحه ای را تصویب کرد که بر اساس آن حزب الله و حماس بخاطر استفاده از غیر نظامیان به عنوان سپر انسانی و دولت‌هایی که به آنها کمک کنند تحریم می‌شوند.

تهران- اقتصاد برتر- ۲۴ آذر ۹۷

این تحریم‌ها قبلا نیز علیه حزب الله، حماس و ایران به شکل‌های دیگری اعمال شده است. در کنار این موضوع آمریکا طی چند هفته گذشته بیش از ۱۰ اقدام دیگر علیه ایران و متحدان منطقه ای ما انجام داده است؛ از طرح دوباره موضوع موشکی ایران در شورای امنیت گرفته تا زمزمه ممنوعیت تحصیل فرزندان مقام‌های ایران در آمریکا و فشار به سیستم بانکی و اقتصادی ایران. این اقدامات در حالی انجام می‌شود که افکار عمومی جهان منتظر تصمیم کاخ سفید درباره دستور بن سلمان ولیعهد عربستان برای قتل خاشقجی – ستون نویس واشنگتن پست- هستند. از نظر آمریکا قتل مردم یمن و نقش مستقیم بن سلمان در قتل خاشقجی جرم نیست و تنبیهی ندارد! اما دفاع جوانان لبنان و فلسطین از جان و ناموس خود در مقابل حملات رژیم صهیونیستی جرم است که بخاطر آن مردم این دو کشور باید مجازات شوند! و نه فقط آنها با تحریم مجازات می‌شوند بلکه کسانی که به آنها کمک کنند نیز باید مجازات شوند!

تمام پیام‌هایی که این روزها از کاخ سفید صادر می‌شود بوی خشونت و جنگ  می‌دهد. در چنین شرایطی آمریکا تمام توان خود و متحدانش را بکار بسته تا ایران را تحت فشار قرار دهد و جان سالیوان معاون وزیر خارجه آمریکا راهی اتریش، لهستان، بلغارستان و چند کشور اروپایی دیگر شده تا آنان را وادار به قطع همکاری با ایران کند و شورای امنیت سازمان ملل را تحت فشار بگذارد تا نقض قطعنامه ۲۲۳۱ توسط ایران را بررسی کند و موضوعات دیگری مشابه این؛ در همه این موارد منطق حکم می‌کند ایران نیز برای مقابله با شرارت‌های آمریکا آرایش دفاعی و مقابله به خود بگیرد که این مهم نیازمند همکاری و بسیج همه ظرفیت‌های کشور است.

به عبارتی اگر از آمریکا پیام جنگ نرم و سخت صادر می‌شود که قطعا اینگونه است در ایران دولت و همه دستگاه باید آرایش جنگی برای مقابله با دشمن به خود بگیرند اما آنچه از گفتمان مسئولان کشور حاصل می‌شود متاسفانه اینگونه نیست. مروری بر فضای گفتمان‌های درونی نشان می‌دهد رئیس جمهوری و اطرافیانش بر مواضعی تکیه می‌کنند که بوی وحدت و همدلی و مقابله با آمریکا را نمی دهد و از آن بدتر در جناح مقابل و حتی در جناح یاران قدیم رئیس جمهوری موضوعاتی به انتقاد مطرح می‌شود که پیامی جز اختلاف و یاس و نومیدی برای مردم ندارد. اختلافات بر سر برجام، تصویب FATF، استیضاح وزیر کشاورزی، اختلاف بر سر مفاد بودجه ۹۸، سخنان مشاور رئیس جمهوری درباره ساز و کار جدید برای اختلافات درون دولت و موضوعات اختلافی متعدد دیگر همه بوی اختلاف می‌دهد و نه تنها نشان از آرایش دفاعی و آفندی مقابل آمریکا ندارد بلکه همه حکایت از وادادگی درون حکومتی مقابل فشار‌های آمریکا دارد! چه اتفاقی افتاده که سیاسیون که جزو عقلای کشور هستند به جای اینکه به فکر چاره اندیشی و مقابله با فشارهای آمریکا و متحدانش باشند به جان هم افتاده و از ظرفیت‌های درونی کشور برای مقابله با یکدیگر استفاده می‌کنند!؟

 چه زمانی آقایان نسبت به تهدیدات کنار گوشمان هشیار می‌شوند و به فکر آرایش جنگی خواهند افتاد معلوم نیست!؟ کافی است سیاستمداران محترم که منشاء اختلافات داخلی هستند سری به محلات مختلف تهران بزنند و از چند فروشگاه و بازارچه بازدید کنند و از نزدیک حرف‌های مردم درباره مشکلات زندگی و معیشت را بشنوند شاید کمی به فکر بیایند و دست از بازی‌های جناحی و اختلاف بردارند و به فکر مقابله با ترفند‌های دشمن و رسیدگی به امور مردم بیفتند. به حضرات سیاسی باید هشدار داد که آمریکا هر روز فشارهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی علیه ایران را بیشتر می‌کند و شما هم هر روز بر طبل اختلاف و چند دستگی بیشتر می‌کوبید و نتیجه اش را مردم در فشار زندگی و بازار باید تحمل کنند! آقایان بیدار شوید، شرایط را درک کنید و شما را به هر چه اعتقاد دارید به فکر نظام و انقلاب باشید و اجازه ندهید آمریکا در سایه اختلافات داخلی اینگونه تاخت و تاز کند. وضعیت مردم را درک کنید و بخاطر مردم دست از اختلاف و چند دستگی بردارید. مردم نگران فشارهای آمریکا نیستند بیش از آن مردم نگران اختلافات سیاسی شما هستند! تا اوضاع خراب تر از این نشده کنار یکدیگر بنشینید و با وحدت و همدلی مشکلات را حل کنید و جبهه مقابل آمریکا را سریع تر تشکیل دهید.

پاسخ دادن