ورود هند به گردونه اقتصادهای برتر جهان تا ۲۰۲۵

اقتصاد برتر

هند پیش بینی کرده است تا پایان سال جاری انگلیس یکی از پنج اقتصاد برتر دنیا می شود و ژاپن تنها شش سال دیگر  به عنوان سومین اقتصاد بزرگ جهان حضور خواهد داشت.

تهران- اقتصاد برتر- ۲۶ تیر ۹۸
به گزارش #اقتصاد_برتر، طبق تازه ترین بررسی شرکت مشاوره جهانی IHS Markit،انتظار می رود تولید ناخالص داخلی (GDP) هند تا سال ۲۰۲۵ به ۵.۹ تریلیون دلار برسد، این پیش بینی به برنامه ریزی بلندپروازانه نخست وزیر هند پرداخته است که قصد دارد طی ۵ سال آینده با ۵ هزار میلیارد دلار اقتصاد کشور را بسازد.

طبق این پپش بینی :”کل تولید ناخالص داخلی هند  از ۳.۱ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۹ به ۵.۹ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۵ افزایش یابد، در حالی که بینی می شود حجم بازار مصرف کننده های هندی از ۱.۹ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۹ به ۳.۶ تریلیون دلار تا سال ۲۰۲۵ افزایش یابد .” این کشور به عنوان یکی از محرکهای اصلی رشد در منطقه آسیا و اقیانوس آرام است و به میزان زیادی به رشد تولید ناخالص داخلی جهانی کمک خواهد کرد.

تحلیلگر مشاوه جهانی می گوید:”به هر حال، هند برای وارد شدن به صفوف کشورهای با درآمد بالاتر از متوسط ، با وجود دستاوردهای قابل توجهی که در ساختار جدید ساخت و ساز در طول اولین دوره دولت مودی ، توسعه زیرساخت های سری در بخش های کلیدی مانند حمل و نقل و انرژی باید همچنان در راس اولویت های کاهش محدودیت های قانونی دولت و خط قرمزهایش قرار گیرد و اینها از چالش های مهم هند بشمار می آید.”

این اولویت ها در آخرین بررسی سالانه اقتصادی منتشر شده توسط دولت هند در اوایل این ماه اعلام شد. سندی که به عنوان یک نقشه راه برای رسیدن به هدف ۵ تریلیون دلاری تولید ناخالص ملی هند وجود دارد ،می گوید رشد هند باید با یک چرخه فیزیکی پس انداز، سرمایه گذاری و صادرات رانده شود.

مشاوران تاکید کردند که علیرغم چالش های موجود، چشم انداز اقتصادی کشور برای دومین دوره مودی، مثبت به نظر می رسد و انتظار می رود با رشد سالانه اقتصادی در بین سالهای ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳ به میزان ۷درصد باشد.

*اکرم صدیقی. سردبیر سایت اقتصاد برتر

پاسخ دادن