پلدختر در وضعیت قرمز ، کمک کنید

نماینده مردم پلدختر در مجلس گفت : محاصره شدگان سیل در پلدختر نیازمند کمک ویژه و اضطراری ملی هستند و لازم است رئیس جمهور دستور ویژه ای در این زمینه صادر کند .

تهران – اقتصاد برتر – ۱۲ فروردین ۹۸

حمید رضا کاظمی نماینده مردم پلدختر در مجلس گفت: همه راه‌های ارتباطی در حوزه انتخابیه اینجانب اعم از پل، راه، مخابرات و … قطع است و امکان کمک ‌رسانی به مردم فراهم نشده و مردم محاصره‌ شده در سیل برای نجات خود به پشت‌بام ‌ها پناه برده‌اند.

کاظمی گفت: تعدادی از مردم در پلدختر در محاصره سیل گرفتار شده اند و بناچار به پشت‌بام منازل پناه برده‌اند و با توجه به اینکه بارندگی شدید است و شرایط مساعد نیست، بالگرد های امدادی نمی توانند وارد منطقه شوند و کمکی به محاصره شدگان داشته باشند .

وی با تاکید بر این که وضعیت مردم در پلدختر بحرانی است گفت : تمام زیرساخت‌های شهر اعم از راه، پل، مخابرات، گاز، آب و برق به طور کامل قطع است و بخشی از شهر و روستاها به زیر آب رفته است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حدود ۲۰ روستا در محاصره سیل قرار دارند و در این روستاها آب به خانه‌های مردم نفوذ کرده و ارتباط حدود ۱۰۰ روستا قطع شده و ارتباطی با مسیرهای اصلی ندارند.

کاظمی خاطرنشان کرد: من درخواست کردم شخص رئیس‌جمهور دستوری برای نجات جان محاصره شدگان در سیل صادر کند تا با قایق یا بالگرد و یا شیوه دیگری اقدام لازم صورت گیرد.

وی افزود: راه‌های ارتباطی باید هر چه سریع‌تر برقرار شود تا کمک‌رسانی به مردم انجام شود. در حال حاضر هیچ کمک‌رسانی به منطقه انجام نمی‌شود چرا که راه‌های ارتباطی به طور کل قطع است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر هیچ راه ارتباطی وجود ندارد که کمک‌رسانی انجام شود و کاری هم از دست هلال احمر برنمی‌آید.

کاظمی گفت چهار سد استان سر ریز شده و شش روستا در محاصره کامل سیل است . وی افزود بخشی از شهرستان‌های پلدختر و معمولان در وضعیت قرمز قرار گرفته اند و تمامی روستاهای حاشیه‌ای رودخانه کشکان در محاصره سیل قرار دارند .

وی از  ستاد مدیریت بحران کشور و شخص رئیس‌جمهور خواست امکاناتی را بسیج کنند تا جان مردم را نجات دهند و به مردم کمک برسانند تا وضع از این بدتر نشود.

پاسخ دادن