پلیس فتا پیگیر راه اندازی رمزهای پویا

اقتصاد برتر

رئیس پلیس فتا اعلام کرد: این پلیس به صورت جدی به دنبال تحقق رمزهای دوم یک بار مصرف است به همین دلیل پیرو رای زنی با بانک مرکزی به زودی رمز های یک بار مصرف یا otp عملیاتی می شود.

تهران – اقتصاد برتر – 16 مرداد 98

به گزارش #اقتصادبرتر، سردار وحید مجید به ایرنا در تشریح علت پیگیری جدی پلیس فتا برای عملیاتی شدن رمزهای یک بار مصرف، گفت: در ۵ ماه اخیر در حوزه قمار بالغ بر ۱۹۱ پرونده بررسی شد و در حوزه ۵ جرم نخست در فضای سایبری اعم از مزاحمت های اینترنتی، برداشت های غیرقانونی از حساب بانکی، کلاهبرداری، هتک حیثیت و انتشار فیلم ها و اطلاعات خصوصی افراد بالغ بر ۳۷ هزار پرونده مورد بررسی قرار گرفت که ۴۰ درصد به حوزه برداشت های اینترنتی مرتبط بود.

وی ادامه داد: چهار جرم نخست از جمله برداشت غیرقانونی، کلاهبرداری اینترنتی، هتک حیثیت و انتشار عکس های خصوصی همچنان رتبه اول را دارد در این شرایط چنانچه رمزهای پویا فعال شود آمار این جرائم کاهش می یابد براین اساس به صورت جدی دنبال عملیاتی کردن رمز های یک بار مصرف هستیم.

رئیس پلیس فتا گفت: در این زمینه با بانک مرکزی جلسه و مکاتابات بسیاری داشته ایم چرا که معتقدیم اگر رمزهای یک بار مصرف اجرا شود آمار بسیاری از جرائم کاهش می یابد براین اساس دنبال این موضوع هستیم و اصرار بر اجرایی شدن این طرح داریم.

سردار مجید تاکید کرد: حدود دوسال دنبال اجرایی شدن این موضوع بوده ایم. قرار بود این طرح از اول خرداد ماه امسال اجرا شود، با بانک ها جلسات متعددی داشتیم و بانک ها هماهنگی لازم را انجام دادند اما به دلایلی اول خرداد اجرایی نشد.

پاسخ دادن