پومپئو:آمریکا همیشه در کنار مردم ایران خواهد ایستاد!

اقتصادبرتر

وزیر خارجه ایالات متحده بعد از دیدار با گروهی از آمریکایی‌های ایرانی‌تبار، گفت ایالات متحده همیشه در کنار مردم ایران خواهد ایستاد و تاکید کرد کارزار فشار حداکثری بر ایران، برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از رویترز، وزیر خارجه ایالات متحده در جریان یک سخنرانی در دانشگاه «ای‌اند‌اِم» تگزاس تاکید کرد کارزار فشار حداکثری بر ایران، برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی است.

 مایک پومپئو در جریان سخنرانی از ترویج و اشاعه «ارزش‌های آمریکایی» به‌عنوان بخشی از وظایف وزارت خارجه آمریکا نام برد و گفت «فشار حداکثری» بر ایران، و یا خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل و انتقال سفارت ایالات متحده در اسرائیل از تل‌آویو به اورشلیم، در راستای ترویج دمکراسی، آزادی و احترام به حقوق بشر است که انجام می‌شود.

آقای پمپئو این عکس را از دیدار خود با جمعی از ایرانی‌تبارهای آمریکایی منتشر کرد.

شبکه فاکس نیز در بخشی از گزارش دوشنبه خود به دیدار آقای پمپئو و ایرانی‌تبار‌ها اشاره کرد و نوشت وزیر خارجه آمریکا بعد از این دیدار در پاسخ به خبرنگاران گفت در روزی که قرارگرفتن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی اجرایی شد، من می خواستم با این گروه از ایرانی‌تبارها باشم تا نظر آنها را درباره تاثیر سیاست ما بر زندگی مردم ایران بشنوم و اینکه چطور ما امیدواریم سیاست ما به تغییر طبیعیت و رفتار جمهوری اسلامی و رهبری‌شان منجر شود.

مایک پمپئو بعد از دیدار با آمریکایی‌های ایرانی‌تبار: آمریکا همیشه در کنار مردم ایران خواهد ایستاد!!

مایک پومپئو مجددا ایران را متهم کرده به حمایت از تروریسم ادامه می‌دهد.

او می‌گوید برای ایجاد صلح و ثبات در غرب آسیا، آمریکا به مقابله با داعش و نیز شناسایی و مقابله با تهدیدهای جمهوری اسلامی دست زده‌است.

ایالات متحده می‌گوید که جمهوری اسلامی بزرگترین دولت حامی تروریسم است، برنامه موشک بالستیک خود را برخلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ادامه می دهد، و عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متولی برنامه موشکی ایران است.

به گفته وزیر خارجه آمریکا تحریم‌ها علیه ایران و یا افزودن سپاه پاسداران به فهرست سازمان‌های تروریستی، برای جلوگیری از اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران در خاورمیانه است!

جمهوری اسلامی اتهام دخالت در امور کشورهای خاورمیانه و یا ایجاد بی‌ثباتی در منطقه را رد کرده‌است.

دولت آمریکا هفته گذشته سپاه پاسداران را به فهرست «سازمان‌های ترویستی» افزود؛ آن‌چه با واکنش شدید مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی روبه‌رو شده‌است.

پاسخ دادن