پیش بینی سقوط قدرت مالی آمریکا

مودیز، شرکت خدمات سرمایه گذاری آمریکایی دلایل فروپاشی مالی آمریکا را اعلام کرد.کاهش مالیات و کاهش رشد اقتصاد، قدرت مالی ایالات متحده را در دهه آینده تضعیف خواهد کرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۳ آذر ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از یاهو فاینانس، مودیز، شرکت خدمات مالی و سرمایه گذاری آمریکایی اعلام کرد: کاهش مالیات و کاهش رشد اقتصاد، قدرت مالی ایالات متحده را در دهه آینده تضعیف خواهد کرد.

بر اساس گزارش آژانس، در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸، اقتصاد ایالات متحده ۴.۲٪ رشد کرد — این بهترین شاخص از سال ۲۰۱۴ است. با این حال، انتظار می رود که رشد اقتصادی در ابتدا به ۲.۹٪ برسد و سپس به ۰.۹٪ کاهش یابد.

در سال ۲۰۱۷ کسری بودجه فدرال به میزان ۳.۵٪ تولید ناخالص داخلی بود. امسال این رقم به ۳.۸٪ (۷۷۹ میلیارد دلار) افزایش یافته است. پیش بینی شده است که تا سال ۲۰۲۸ به ۸ درصد افزایش خواهد یافت.

همچنین لازم به ذکر است که با توجه به کاهش نرخ مالیات شرکت از ۳۵٪ به ۲۰٪، درآمد مالیاتی از کسب و کار به میزان ۳۱٪ کاهش یافت.

مودیز، شرکت خدمات مالی آمریکایی است که در زمینه ارائه خدمات تجزیه و تحلیل بازار اوراق قرضه، مبادله اوراق بهادار، مدیریت بحران و مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعالیت می‌نماید.

پیش از این، تحلیلگران در بزرگترین بانک سرمایه گذاری آمریکا، گلدمن ساکس، محاسبه کرده اند که اقتصاد ایالات متحده در اوایل سال آینده تاثیر کاهش سقوط بازار سهام را حس خواهد کرد — تا ۰.۷۵٪ تولید ناخالص ملی.

پاسخ دادن