چرخ کارخانه هپکو راه افتاد

اقتصادبرتر

خط تولید محصولات بومی شرکت هپکو اراک با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی راه اندازی شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۸ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از صدا و سیما مرکز اراک؛ صادقیان مدیر عامل شرکت هپکو اراک از شروع خط تولید غلطک بومی شده هپکو با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: ظرفیت اسمی این شرکت با ۱۸۰۰ نیروی کار حدود دو هزار دستگاه در سال است که در شرایط فعلی با تولید سالانه ۹۰۰ دستگاه آغاز شده است.

وی افزود: موتور و قطعات غلطک جدید تولیدی این شرکت کاملا بومی سازی شده است.

دکتر علی لاریجانی در مراسم راه اندازی خط تولید هپکو گفت : الان بر اساس گزارش‌هایی که مسئولان هپکو دادند، حرکت و پیشرفت خوبی را شاهد هستیم و محصولات خوبی تولید کردند و فعال هستند و زمینه برای گسترش هم فراهم هست.
وی افزود: شرکت هپکو شرکتی هست که می تواند در ساخت و ساز کشور موثر باشد و من حتما توصیه می‌کنم که فعال باشند و بخش‌ها محصولات مورد نیاز راسریع تر از این شرکت بخرند تا ما بتوانیم فعالیت این شرکت را گسترش بدهم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: استان مرکزی در بخش‌های مختلف صنعت از جمله پتروشیمی و پالایشگاه از پتانسیل خیلی خوبی برخوردار است.

لاریجانی با بیان اینکه باید اولویت‌ها و برنامه‌ها در استفاده حداکثری از ظرفیت‌های تولیدی باشد ، گفت: خط تولید، شاخص ارزشمندی برای بازگشت به تولید محسوب می‌شود.

آقازاده گفت: جلسه در کارخانه هپکو بسیار امید بخش بود و کارکنان هپکو با استقبال گرم از ایشان ارادت خود را به انقلاب و ارزش های آن نشان دادند و آهنگ دلنشین تولید در کارخانه هپکو به گوش می رسید.
به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، سید علی آقازاده ، امروز پنج شنبه(۱۸بهمن)در هفتمین روز از دهه مبارک فجر در نشست با فعالان اقتصادی استان مرکزی که بل حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن ۲۲ بهمن در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: به وجود توطئه ها، تحریم ها، دسیسه ها و شایعات و توطیه های دشمنان و دسیسه هایی که بر علیه انقلاب شده، کارافرینان و فعالان اقتصادی توانستند یکی از بهترین سال های بعد از انقلاب را رقم بزنند.
استاندار استان مرکزی افزود: در دهه فجر بیش از دو برابر پروژه های خصوصی و دولتی استان مرکزی به بهره برداری رسیده که این پاسخ قاطع و دندان شکن به توطئه های دشمنان انقلاب و کسانی که بر علیه این نظام و ملت ایران توطیه می کنند.
این مقام مسول با اشاره به اینکه استان مرکزی در یک سال که گذشته یکی از بهترین عملکردهای اقتصادی و تولیدی خود را داشته است، بیان کرد: سیاست تیم اقتصادی دولت در استان این بوده که در سیاست راهبردی مزاحمت کمتری برای فعالین اقتصادی و واحدهای تولیدی ایجاد کند.
وی افزود: در این راستا توانستیم با همکاری فعالان اقتصادی استان و مسئولان ذیربط کارها خوبی انجام و قدم های مثبتی در این زمینه برداریم.
آقازاده با اشاره به اینکه در هفته های پایانی سال هستیم، بیان کرد: در سال جاری عملکرد و کارنامه قابل قبولی در استان در بخش های مختلف کار آفرینی، واحدهای تولیدی و بخش خصوصی داشتیم .
استاندار مرکزی اظهار کرد: در این ۱۱ماهه آمار ها نشان از عملکرد موفق استان در بخش های مختلف است که نشان از تلاش ها، زحمات و هنت بالای مسئولان، فعالان اقتصادی، کارآفرینان است.

پاسخ دادن