چهره زیبای طبیعت را حفظ کنیم

جاده سرسبز شمال با درختان سر به فلک کشیده و انبوه همیشه چشم نواز بوده و روح آدمی را زنده می کند اما همین جاده زیبا اگر با زباله های رها شده توسط بعضی شهروندان بی قید پر شود نه تنها منظره زیبایی بجا نمی گذارد بلکه دل انسان را نیز به درد می آورد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۴ آذر ۹۷

در همین فصل پاییز در حال گذر از جاده سرسبز و زیبای شمال بودیم که با دیدن زباله های مختلف مثل بطری های خالی آب و نوشابه و همچنین کیسه های پلاستیکی رها شده همراه با انواع پسماندهای خوراکی شوکه شدیم. از همه بدتر اینکه همزمان با گذر از این جاده شاهد توقف یک وانت لبریز از نخاله و نیز خاشاک جمع آوری شده از یک باغچه بودیم و حتی شاید باورتان نشود یکی دو در قدیمی که جزو این زباله ها بود توسط پیرمردی در همان کناره جنگل تخلیه می شد!

در این فکر بودم که مگر شهرداری مسئولیتی بابت تخلیه زباله ها ندارد که این نخاله ها و زباله های مختلف به این شکل در جنگل رها می شوند؟!
ای کاش شهروندان بومی و غیر بومی مناطق شمالی دریابند که جنگل های زیبا را با رهاسازی زباله ها در آن به محیط زشت و چندش آوری تبدیل می کنند و البته اگر شهرداری ها هم در جاده کناره سطل های زباله ای برای جمع آوری زباله ها قرار بدهند از رهاسازی زباله ها جلوگیری خواهد شد.
سالهاست که کشور عزیزمان درگیر تنش آبی است، لااقل همین طبیعت زیبا را که در جهان رتبه چهارم را داراست حفظ کنیم و آن را نمیرانیم.

*اکرم صدیقی

پاسخ دادن