چگونگی پرداخت خسارات سیل‌زدگان شیراز

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: آن دسته از خودروهایی که بیمه بدنه دارند طبیعی است که خسارتشان پرداخت خواهد شد و مشکلی از این بابت نخواهند داشت.

تهران – اقتصاد برتر – ۷ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، غلامرضا سلیمانی ، با بیان اینکه بررسی‌ها از ابعاد خسارت سیل آغاز شده است گفت: اکثر شرکت‌های بیمه‌ای به‌ویژه در استان گلستان و شرق استان مازندران بررسی‌های خود را از ابعاد خسارات وارد شده آغاز کرده‌اند؛ با این حال ارزیابی دقیق خسارات در واحدهای تجاری، مسکن، اثاثیه منزل، واحدهای صنعتی و خودروها زمانی به صورت قطعی می‌تواند انجام شود که آب فروکش کند.

او با بیان اینکه اکیپ‌های شرکت‌های بیمه‌ و شورای هماهنگی بیمه‌ای در مراکز استان‌ها مستقر شده‌اند ادامه داد: واحدهای مسکونی شهرستان‌های آق‌قلا و گنبد و روستاهای اطراف که تحت پوشش کمیته امداد و بنیاد مسکن بوده‌اند، همگی بیمه هستند که از این نظر بخشی از آسیب‌هایی که وارد شده است توسط شرکت‌های بیمه مشمول پرداخت خواهد شد.

برای خودروهایی که بیمه بدنه نداشته‌اند نیز درحال بررسی راه حل‌هایی هستیم تا بتوانیم از مشکلاتشان کم کنیم.

رئیس کل بیمه مرکزی از دستور خود به شرکت‌های بیمه‌ برای ارزیابی سریع‌تر و پرداخت بخشی از خسارات به صورت علی‌الحساب خبر داد و گفت: در استان فارس که خسارات به خودروها مشخص‌تر است، این خودروها به پارکینگ منتقل شده‌اند. خودروهایی که بیمه شخص ثالث دارند، اگر حادثه منجر به فوت یا مصدومیت داشته باشند خسارت آنها محاسبه و پرداخت خواهد شد.

او خسارات رخ داده را عمدتا مربوط به حوزه‌های بیمه مسئولیت، جامع شهری، واحدهای مسکونی، اثاثیه و خودروها ارزیابی کرد و گفت که بیمه‌های ایران، سرمد، میهن، آرمان، آسیا و البرز و دیگر شرکت‌های بیمه‌ای در این خسارت درگیر هستند که به صورت متنوع در استان‌های مختلف بیمه‌نامه‌هایی صادر کرده‌اند.

رئیس کل بیمه مرکزی به لایحه صندوق خسارت بیمه نیز که دولت‌ مدت‌ها پیش به مجلس شورای اسلامی فرستاده بود اما به دلیل بار مالی که برای دولت داشت توسط شورای نگهبان به دولت برگشت داده شده بود هم اشاره کرد و گفت: در حال هماهنگی با سازمان برنامه بودجه، بیمه مرکزی و سازمان مدیریت بحران هستیم تا بودجه آن به این صورت که بخشی از آن توسط دولت و بخش دیگری هم توسط بیمه‌گذاران تامین شود. امیدواریم به زودی این لایحه اصلاح و برای تصویب دوباره به مجلس ارائه شود.

اعلام آمادگی بیمه آسیا برای پرداخت خسارت سیل استان‌های گلستان و مازندران

پیش از این بیمه آسیا نیز اعلام کرده بود که خسارت سیل استان های گلستان و مازندران در کوتاه ترین زمان ممکن و درمحل حادثه پرداخت می‌شود.

مسعود بادین، مدیر عامل این شرکت بیمه خبر داده بود که اکیپ ویژه ای متشکل از مدیر بیمه های آتش سوزی، مدیران استانی بیمه آسیا و ارزیابان رسمی خسارت به محل حادثه مراجعه و نسبت به برآورد و پرداخت خسارت بیمه شدگان بیمه آسیا اقدام کردند.

وی تصریح کرده بود که با توجه به فوریت موضوع و حضور کارشناسان بیمه آسیا در منطقه، خسارت وارده به منازل مسکونی روستایی و شهری و تأسیسات در چهارچوب شرایط بیمه نامه بررسی و در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به پرداخت خسارت اقدام می‌شود.

 بروز سیل در روزهای پایانی سال ۱۳۹۷ و آغازین سال ۱۳۹۸ در استان‌های گلستان، مازندران، فارس، لرستان و خوزستان متاسفانه باعث بروز خسارات جانی و مالی فراوانی به هموطنانمان شده است.

1 پیام

  1. سلام خسته نباشید من از سیل زدگان شیراز هستم که در این واقعه وسایل منزل از قبیل مبلمان فرش پتو و….. تا تلویزیون جارو برقی یخچال فریزر سوخته و نصف بیشتر وسایلم خراب شده و مقداری هم قابل استفاده بوده که نگه داشتم مابقی رو ریختم بیرون،و سرپرست خانوار هستم مستاجر هستم و بجز یک پراید مدل۸۰ که باهاش خرج زندگی رو در میاوردم ندارم،که ماشینم هم رفت زیراب روشن نمیشه هزینه تعمیر زیاده،هیچ کمکی بنا نکردن حتی ماشینم رو تشکیل پرونده ندادن گفتن برو زنگ می‌زنیم ولی تاکنون که نزدیک یک‌ماهه هیچ خبری نشده زندگیم سخت بود سخت تر هم شد،چیز زیادی نمیخوام،فقط یک وام با سود هرچی دوست دارید بهم بدید یخچالم تعمیر کنم و ماشین رو هم تعمیر کنم برم کار کنم از گرسنگی نمیریم،۱۷سالگی مادر شدم و پسرم چهل روز داشت که بی پدر شد،۱۵سال جون کندم تا برای پسرم وسایل رفاهی و زندگی ابرومندانه درست کنم،از هیچ مرد و نامردی یا ارگانی کمک نگرفتم ،جوانی و عمرم برای پسرم گذاشتم قبلاً بخاطر پسرم از خودم گذشتم پس بخاطر اینکه زجر نکشه هرکاری میکنم،پدرم تازه از دست دادم زندگیم رو هم سیل نابود کرد نفسم بریده تحملم تموم شده،یکماهه درست نخوابیدم،پول خریدن دوتا نون ندارم اگر بخاطر اشک پسرم در نیاد و صدای غاروغور شکمش نشونم اشتباه کنم معصومین لکه دار بشه و روز قیامتی هم باشه باید جوابگو باشند کسانی که می‌توانستند نه از ارث پدری یا از جیب خودش بلکه از ثروت کشورم به من کمک کنند و نکردن،باید جوابگو باشند تا دیر نشده لااقل مشکل امسال من رو حل کنید عاطفه و عشق مادر ایرانی رو دست کم نگیرید که توی دنیا عشق مادر به فرزندشون لنگه نداره،،

پاسخ دادن