چین ۱۰۰ تن طلا به ذخایر طلای خود افزود

اقتصاد برتر

چین امسال با ادامه جنگ تجاری با آمریکا ، بیش از ۱۰۰ تن طلا به خزانه دارایی های خود افزود.

تهران- اقتصاد برتر- ۱۶ مهر ۹۸

به گزارش #اقتصاد_برتر به نقل از بلومبرگ، ماه گذشته بانک مرکزی چین اعلام کرد: در ماه گذشته ذخایر شمش طلای خود را که برابر با ۶۲.۴۵ میلیون (۱،۹۵۱ تن) بود در ماه اوت به ۶۲.۶۴ میلیون اونس (۱،۹۵۷ تن) افزایش داد  و این میزان ذخیره، طلای امسال را به بیش از ۱۰۰ تن رساند.

با کندتر شدن اقتصاد چین به دلیل جنگ تجاری با آمریکا و کاهش نرخ اقتصادی این کشور، تقاضای سرمایه گذاران برای افزایش ذخایر طلا افزایش یافت.

سوکی کوپر ، تحلیلگر فلزات گرانبها در استاندارد بانک، گفت: با انجام سیاست های حمایتی و نگرانی های ژئوپلیتیکی، تقاضاها افزایش می یابد و خریدهای رسمی احتمالاً همچنان ادامه خواهد یافت.

هووی لی ، یک اقتصاددان بین المللی در امور بانکی که درسنگاپور مستقراست به بلومبرگ گفت: “با توجه به محدودیت روابط چین با امریکا ، این کشور نیازمند محافظت خود در برابر سهام بزرگ دلار است و طلا نیز به این عملکرد کمک می کند.” “با توجه به این که چین به نوبه خود به یک ابرقدرت تبدیل می شود ، من انتظار خرید طلای بیشتری را دارم.”

انباشتن ذخایر شمش طلا در چین همزمان با جنگ تجاری آمریکا و این کشورنشان از کاهش چشمگیر رشد اقتصادی آن دارد. گفتگوهای تجاری سطح بالا قرار است این هفته در واشنگتن از سر گرفته شود. براساس گزارش رسانه ها ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت که وی به دستیابی به توافق اطمینان دارد ، در حالی که مقامات چینی از عدم تمایل خود برای توافق در توافق تجاری گسترده خبر می دهند.

پاسخ دادن