کاهش ارزش سهام جنرال موتورز به دنبال توئیت تهدیدآمیز ترامپ

اقتصاد برتر

پس از آن که شرکت خودروسازی جنرال موتورز اعلام کرد که چهار واحد از کارخانه‌های خود در ایالات متحده را تعطیل خواهد کرد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، هشدار داد که کاخ سفید یارانه‌‌های این شرکت را قطع می‌کند.

تهران – اقتصاد برتر – ۷ آذر ۹۷

(CNN Business) رئیس جمهور دونالد ترامپ روز سه شنبه تهدید کرد که تمام یارانه های جنرال موتورز را پس از آنکه خودروسازان اعلام کردند هزاران کاهش شغل را متوقف کرده اند، کاهش داده است.

در این میان دونالد ترامپ این شرکت را به خاطر تعطیل نکردن واحدهای خود در چین و مکزیک هدف انتقاد قرار داد.

ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: «ایالات متحده جنرال موتورز را نجات داده و حالا به جای تشکر چنین اقدامی می‌کنند. حالا ما هم می‌خواهیم همه یارانه‌های جنرال موتورز را قطع کنیم از جمله… یارانه برای خودروهای الکتریکی».

“ما اکنون در حال برداشتن تمام یارانه هایGM، از جمله برای اتومبیل های الکتریکی هستیم”.

مری باررا، General Motors و مدیر عامل شرکت خود را برای بستن گیاهان در اوهایو، میشیگان و مریلند بسیار ناامید کرده اند. هیچ چیز در مکزیک و چین بسته نشده است. ایالات متحده جنرال موتورز را نجات داد، و این است که از ما می خواهیم! ما اکنون در حال برداشتن تمام یارانه هایGM، از جمله ….

اقتصاد برتر

…. برای اتومبیل های الکتریکی. جنرال موتورز چندین سال پیش چین را ترک کرد زمانی که آنها گیاهان را در آنجا ساخته بودند (و در مکزیک) – فکر نکنید که این شرط پرداخت شود. من اینجا هستم که از کارگران آمریکا محافظت کنم!

ارزش سهام شرکت جنرال موتورز به دنبال این توئیت رئیس‌جمهوری آمریکا کاهش یافت.

سهام GM (GM) در مقایسه با ۳.۸٪ کاهش یافت

این تهدید یک روز پس از آن صورت گرفت که شرکت جنرال موتورز طرح‌هایی را برای کاهش ۱۴۰۰۰ فرصت شغلی و بستن پنج کارخانه در آمریکای شمالی اعلام کرد و به قول president’s برای کمک به کارگران خودرو اقدام کرد. جی ام می‌گوید این حرکت برای آماده‌سازی شرکت برای آینده خودروهای برقی و برقی طراحی شده‌است. شرکت جنرال موتورز نیز در واکنش به تغییر مصرف کنندگان از sedans به نفع کامیون‌ها و خودروهای SUV است.

جنرال موتورز بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی در ایالات متحده است و تعطیلی این چهار کارخانه به معنای بیکار شدن هزاران کارگر خواهد بود.

طبق قانون فدرال آمریکا، خودروهای الکتریکی جنرال موتورز مجاز به دریافت اعتبار مالیاتی هفت هزار و پانصد دلاری هستند.

*افسانه صدیقی

پاسخ دادن