کشف بزرگترین محموله کوکائین در کشتی بانک جی پی مورگان آمریکا

مقامات امنیتی آمریکا اعلام کردند ۲۰ تن کوکائین را در کشتی باری متعلق به بانک جی پی موردگان چیس آمریکا کشف کردند که در نوع خود بزرگترین محموله مواد مخدردر جهان است .

تهران – اقتصاد برتر – ۲۰ تیر ۹۸

به گزارش #اقتصاد_برتر به نقل از  سی ان ان آمریکا ، شرکت حمل و نقل دریایی ان اس سی در بیانیه ای اعلام کرد متاسفانه شرکت های حمل و نقل و تدارکات در شرایط فعلی مشکوک به جابجایی قاچاق هستند.

ان اس سی دارای سابقه طولانی در همکاری با سازمان های مجری قانون در آمریکا هستند . که معمولا قاچاق مواد مخدر ر رد یابی می کند.

مواد مخدر کشف شده که در  بندر نیوآرک آمریکا متوقف است ارزشی معادل ۷۷ میلیون دلار دارد.

حمل مواد مخدر در چنین حجمی در این کشتی اقدامی کاملا غیر قانونی و غیر معمول است که حکایت از توطئه ای از سوی خدمه کشتی دارد.

حمل این میزان مواد مخدر در کشتی های باری متعلق به آمریکا یک اقدام بی سابقه است و تا کنون در تاریخ آمریکا کشف چنین محموله ای سابقه نداشته است .

این کشتی در زمان توقیف در مسیر شمال اروپا سیر می کرده است .  کشتی از نظر مالکیت متعلق به یک صندوق مالی است که زیر نظر مدیریت بانک بزرگ جی پی مورگان چیس است . کشتی با پرچم لیبریا در حرکت بوده و مقصدش آب های فیلادلفیا در آمریکا بوده است .

ارزش خیابانی محموله کوکائین این کشتی ۱/۳ میلیارد دلار بوده است .

جی پی مورگان یکی از بزرگ‌ترین و معتبر ترین بانک های آمریکا و ششمین بانک بزرگ جهان است که ارزش دارایی‌ آن بیش از ۲.۵ تریلیون دلار برآورد می‌شود. مقر اصلی این بانک در شهر نیویورک- آمریکا است .

پاسخ دادن