کم کاری بیماری رایج ادارات

کم کاری در ادارات
اقتصاد برتر

متوسط ساعت کار مفید در ایران کمتر از یک ساعت و سی دقیقه در روز است که از دلایل آن می توان به نبودن فرهنگ کار، فقدان انگیزه، تنبلی و بی مسئولیتی افراد اشاره کنیم.

تهران- اقتصاد برتر- ۱۵ بهمن ۹۷

این امر باعث نارضایتی ارباب رجوع، پایین آمدن کارایی و بهره وری و در کل کاهش پیشرفت ملی میشود. در بیشتر شرکتها، ادارات و سازمانها اینگونه باب شده که اگر کسی تا حد امکان از انجام مسئولیتهایش شانه خالی کند  و با استراتژی خاصی کم کاری کند و در عین حال حقوق و مزایایش را به صورت تمام و کمال دریافت کند آدم تیزهوشی است!

یکی از مواردی که باعث می شود کارمندان هیچ تلاشی در راستای بالا بردن کیفیت و راندمان شرکت انجام ندهند حقوق ثابت و ماهیانه ای است که چه کار انجام دهند و چه کم کاری کنند آن را دریافت می کنند. حتی به صورت غیر قابل باوری انتظار اضافه حقوق و ارتقاء شغلی هم دارند! حتی این کارکنان به ارباب رجوع کمتر احترام گذاشته و  گاه طلبکارانه هم  برخورد می کنند.

این کارمندان کم کار با انجام ندادن مسئولیت‌هایشان بطور کامل و در وقت مقرر  خود را با ذکاوت می پندارند و سعی میکنند تا حد امکان از بار وظایفشان کم کنند. این افراد زمان غیر معقولی را به انجام کارهای شخصی، غیبت، و بیکاری می پردازند و در انتها احساس می کنند سر شرکت و مدیران خود کلاه گذاشته اند. معمولاً اینگونه افراد همیشه در همان رده شغلی خود باقی مانده  و هیچگونه پیشرفتی در مقام و درآمدشان حاصل نمیشود.

 اما به نظر میرسد این قبیل کارمندان هیچ اهمیتی برای  حق الناس هم قائل نیستند! برای مثال شهروندانی که از شهرستان های دور و نزدیک به این ادارات مراجعه می کنند و تنها برای یک امضا آنقدر اسیر این اتاق و آن اتاق می شوند و کارشان به تعویق می افتد که با وجود کم توانی مالی مجبور به اقامت در پایتخت می شوند که بالاخره در روزهای آتی بتوانند کار اداری شان را پیگیری کنند اما نه تنها حقوق شهروندی شان رعایت نشده بلکه هزینه هایی هم به آنان تحمیل شده است.

ای کاش سازمان ها با ایجاد انگیزه برای بالابردن بهره وری و نیز ایجاد مشوق هایی برای کارکنانی که به انجام کار ارباب رجوع اهمیت بیشتری بدهند، یک نوع فرهنگ سازی برای احترام به حقوق دیگران و نیز دریافت دستمزد برای کارها و مسئولیت هایشان معنا پیدا می کند.

*مریم رهنما

پاسخ دادن