گردش مالی صادرات خودرو  بر مدار رونق

صنعت خودرو
اقتصادبرتر

گردش مالی خودرو در حال حاضر ۱.۳۵ تریلیون دلار را در مبادلات تجاری جهان به خود اختصاص داده است. این رقم ۴.۹ درصد کل تجارت جهانی را در سال ۲۰۱۶ شامل می‌شود.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۳ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر،آلمان به عنوان بزرگترین صادرکننده خودرو، ۲۲ درصد کل صادرات را به ارزش ۱۵۰ میلیارد دلار دراختیار دارد. ژاپن نیز با ۹۰.۳ میلیارد دلار در جایگاه دوم و آمریکا با ۸ درصد سومین بازار خودروی جهان را در اختیار دارند.

 قطعات خودرو نیز در این میان چهارمین گردش مالی پر درآمد را در اختیار دارد. کشورهای پرتغال، رومانی، لهستان، و آمریکا نیز به عنوان بزرگترین صادرکنندگان این صنعت پر درآمد هستند. البته آلمان با ۵۶.۳ میلیارد دلار بزرگترین صادر کننده است. آمریکا با ۴۳ میلیارد دلار ژاپن ۳۱ میلیارد دلار در رتبه‌های بعدی هستند.

 در این راستا شرکت‌های خودروسازایرانی نیز کمر همت بستند تا در راستای افزایش تولید، محصولات خود را به سایر کشورهای متقاضی خودرو ایرانی صادر کنند و علاوه بر آن با تبادل محصول با سایر کشورها،از تکنولوژی روز دنیا نیز بهره مند شوند.

ایران خودرو به عنوان یک گروه خودرو ساز مطرح، توانسته سهم بزرگی در توسعه و صادرات محصولات ایرانی به سایر کشورها داشته باشد.

*رتبه ۱۵ ایران در تولید خودرو جهان

هاشم یکه زارع، مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: ۹۳ درصد از خودرو‌ها تولید داخل و تنها ۷ درصد وارداتی هستند که از این میزان ۵۳ درصد خودرو‌های تولیدی سهم ایران خودرو است.

وی ادامه داد: آمار‌های جهانی نشان از رتبه ۱۵ ایران در تولید خودرو قرار داریم که رشد تولید در سال ۲۰۱۶ اول و در سال ۲۰۱۷ با ۱۶ درصد افزایش همچنان رتبه نخست بوده است.

یکه زارع، با اشاره به اینکه ۸۱ درصد از خودرو‌های تولیدی سواری و ۱۹ درصد تجاری هستند بیان کرد: ۹۳ درصد از خودرو‌ها تولید داخل و تنها ۷ درصد وارداتی هستند که از این میزان ۵۳ درصد خودرو‌های تولیدی سهم ایران خودرو است.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به سگمنت‌های قیمتی خودروهای تولیدی گفت: ۸۱ درصد از خودروهای تولیدی در بازه کمتر از ۱۵ هزار دلار قرار دارند.

یکه زارع در خصوص پلتفرم‌های ساخته شده گفت: سیاست گذاری‌ها به این صورت است که تا سال ۲۰۲۵ تعداد پلتفر‌م‌های تولیدی در کلاس B, C جهش خواهد یافت و در مقابل خودروهای شاسی بلند در کانون توجه قرار می‌گیرند.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه توضیح داد: در راستای اهداف برای افزایش صادرات، استفاده بیشتر از شرکت‌های دانش بنیان، نوسازی ماشین آلات قطعه سازی و بهبود استاندارد‌ها باید گام برداشت.

یکه زارع در خصوص طراحی پلتفرم گفت: تا کنون با حضور ۵ شرکت خارجی و حضور استادان و دانشجویان از دانشگاه‌های شریف، امیرکبیر کنسرسیومی ۱۰ جانبه برای پلتفرم ۲۳ محصول صورت گرفته و بنا بر آن تا سال ۱۴۰۴ از ۳ میلیون خودرو تولیدی ۶۰ درصد آن متعلق به ایران خودرو خواهد بود.

وی در توضیح سهم خودرو‌های برقی اعلام کرد: بنا بر برنامه ریزی‌ها تا سال ۲۰۲۱ در حدود ۱ درصد از سهم بازار برای خودرو‌های برقی است که تا سال ۲۰۲۵ به رقم ۷ درصد خواهد رسید.

بیشترین سهم صادرات ایران خودرو به عراق

معاون بازاریابی و فروش ‌ایران‌خودرو گفت: بیشترین صادرات شرکت ایران خودرو به عراق بوده، اما موضوع صادرات محصولات این شرکت به کشورهای اروپایی همچون روسیه و اوکراین در دستور کار قرار گرفته است.

 مصطفی خان‌کرمی،خاطر نشان کرد : خودروی وارداتی برایمان تهدید نیست، بلکه فرصتی برای یک رقابت قابل سنجش بوده و در بحث تولید خودروهای برقی هم به‌زودی برنامه‌های خود را اعلام خواهیم کرد.

بازگشت ایران خودرو به بازار روسیه

در چند سال گذشته، خودروی ملی ما یعنی سمند به بازارهایی همچون روسیه، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان صادر می‌شد.

اما پس از ایجاد تحریم‌های بین المللی و مشکلات به وجود آمده برای شرکت ایران خودرو، صادرات این خودرو‌ها دچار وقفه شد.

البته با مذاکرات و مراودات جدید سیاسی بین ایران و روسیه و لغو تحریم‌ها به صورت موقت، گواهی عرضه ۶ محصول این شرکت ایرانی، توسط اداره استاندارد روسیه مهیا شده است.از این خودروها می‌توان به رانا، سمند، سورن، سورن توربو، دنا، پژو ۲۰۶ اشاره کرد.

شواهد حاکی از آن است که، قوانین ایمنی و زیست محیطی و استانداردهای حاکم بر بازار خودرو روسیه نیز مانند ایران چندان سخت گیرانه نیست و شاهد این مدعا می‌تواند ورود انبوه خودروهای چینی به بازار روسیه و بی کیفیتی خودروهای ساخت روس‌ها نظیر لادا یا آواز باشد.

*همکاری دو خودروساز ایرانی و سوری

کارخانه مشترک خودروسازی ایران و سوریه (سیامکو)، خط تولید خود را بار دیگر پس از هشت سال توقف به خاطر بحران در سوریه از سر می‌گیرد.

سیامکو با همکاری شرکت خودروسازی ‘ایران خودرو’ خط تولید چند اتومبیل از جمله ‘پژو ۲۰۷ ‘،’شهبا’، ‘شمرا’ را آغاز کرده است.

سوری ها، دنا را با نام (پالمیرا)، رانا را با نام (شمرا) و سورن را با نام (شهبا) می‌شناسند.این شرکت همچنین دو خودرو را با همکاری یک کارخانه خودروسازی چینی تولید می‌کند.

یک مسئول عالی رتبه سیامکو اعلام کرد: قیمت خودروهای تولیدی بین ۵ تا ۱۰ هزار لیره سوری بوده و خدمات پس از فروش و تمام قطعات یدکی نیز از سوی سیامکو تامین می‌شود.

این مسئول افزود: شرکت سیامکو که فعالیت خود را از سال ۲۰۰۷ میلادی آغاز کرده است قصد دارد تا خط تولید ماشین‌های باربری و همچنین حمل ونقل عمومی را راه انداز کند.

سیامکو بزرگ ترین سایت تولیدی ایران خودرو در خارج از کشور است که در گذشته انواع سمند را با نام ‘شام’ در سوریه تولید می‌کرد.

سیامکو هم اکنون در حال توسعه خطوط تولید است تا بتواند انواع دیگری از خودروها بویژه خودروهای شاسی بلند، کامیون و وانت را تولید کند.

*توسعه برند ایران خودرو با صادرات قطعات ریخته گری

تولید قطعات صادراتی ریخته‌گری، با هدف استفاده حداکثری ار ظرفیت قطعه سازان گروه صنعتی ایران خودرو، افزایش سطح کیفیت قطعات و ارتقای توانایی کارکنان تولید متناسب با استانداردهای روز دنیا در دستور کار ایران خودرو است.

 محمدرضا فلسفی، رئیس صادرات قطعات ایران خودرو گفت: گروه صنعتی ایران خودرو استفاده حداکثری از ظرفیت‌های خالی موجود در شرکت‌های قطعه ساز زیر مجموعه خود را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: در همین راستا برای افزایش صادرات قطعات با تعامل با شرکت‌ها و مجموعه سازان خارجی سفارشات تولید قطعات صادراتی خاص برای خودروهای خارجی را دریافت و اقدام به تولید این نوع قطعات کرده است.

*ارزش صادرات صنعت خودرو

در بخش صادرات، بهار امسال ۴۱۰ دستگاه خودرو معادل سه میلیون دلار صادر شده است؛ همچنین میزان صادرات خودرو در مدت مشابه سال گذشته ۳۲۸ دستگاه خودرو معادل دو میلیون دلار بوده است.

سه قلم عمده صادراتی قطعات خودرو، در سه ماهه نخست امسال به بدنه خودرو سواری، قطعات خودرو کلیم و فلایویل تراش نخورده از محل مواد اولیه وارداتی اظهارنامه ذکر شده تعلق داشته است.

عمده ترین خودروهای صادراتی ایران در سه ماهه نخست امسال، سه دستگاه خودرو شامل سایناs232 کوئیک s212 و پارس Tu5 به ارزش ۲۵ هزار دلار، ۲۳۸ دستگاه خودرو سواری به ارزش یک هزار و ۶۶۴ هزار دلار و خودرو سواری دنا، پژو ۲۰۷، دنا پلاس، پژو ۴۰۵ و لوگان به تعداد ۱۶۹ دستگاه به ارزش یک هزار و ۳۱۰ هزار دلار بوده است.

پاسخ دادن