گلایه مردم را جدی بگیرید!

اعتراضات مردمی
اقتصاد برتر

پژوهش‌های اجتماعی نشان می‌دهد یکی از اصلی ترین دلایل تجمعات اعتراضی در کشورهای مختلف از فرانسه گرفته تا کشورهای آسیایی و ایران خودمان، عدم توجه به انتقادات، گلایه‌ها و اعتراضات انفرادی و جمع‌های کوچک مردمی است.

تهران- اقتصاد برتر- ۰۵ دی ۹۷

تمامی اعتراضات اجتماعی که در کشورها به خشونت و درگیری منجر می‌شود ابتدا از یک انتقاد و گلایه ساده شروع شده سپس از فرآیند خاصی که معمولا بسیاری از مراحل آن مشابه و تکراری است عبور کرده سپس فراگیر شده و به تجمع اعتراضی تبدیل شده و گسترش یافته است.

اکثر مراحل تجمعات اعتراضی تقریبا در همه جای دنیا مشابه و یکسان است. مطالعات در فرانسه نیز نشان داده است روند اعتراضات عمومی اخیر در پاریس نیز از همین فرآیند تبعیت کرده است. تجربه نشان می‌دهد غفلت مسئولان و مدیران جامعه از نارضایتی‌های ساده و کوچک عامل بسیاری از اجتماعات اعتراض آمیز است و اگر مسئولان به انتقادات کوچک و ساده مردم توجه می‌کردند قطعا انتقاد مردم به تجمعات اعتراضی گسترده تبدیل نمی شد و خسارات سنگینی را به بار نمی آورد.

هدف این مطلب کشورهای خارجی نیست بلکه بیشتر متمرکز بر اوضاع و احوال ایران خودمان است. ماه‌ها است مردم به روش‌های مختلف عدم رضایت خود را از اوضاع و احوال اقتصادی و خصوصا مسائل مرتبط با معیشت در قالب انتقاد، گلایه و نارضایتی ابراز می‌کنند و به انحاء مختلف به گوش مسئولان می‌رسانند اما کمتر مسئولی به شکوائیه و گلایه‌ها توجه دارد و اگر هم توجه دارند غالبا در حد حرف و گفتار درمانی است که چندان مفید به حال مردم نیست و گره ای از مشکلات آنان باز نمی کند.

دستگاه‌های نظارتی و انتظامی نیز بارها در جلسات مختلف مطرح کرده اند که اوضاع و احوال نا مناسب و گلایه‌های مردم را در گزارش‌های مختلف به مسئولان مرتبط اطلاع داده اند و حتی پیشنهاد و راهکار ارائه کرده اند اما توجهی به مفاد گزارش‌ها نمی شود و یا آنها را جدی نمی گیرند. متاسفانه مدیران کشور هم عادت کرده اند تا گلایه‌ها عمومی نشود و معضلی نسازد و اقدامی برای رفع مشکل گروه‌های صنفی نمی کنند. این داستان در بسیاری از موضوعات از جمله بحث کامیونداران، نیشکر هفت تپه، معلمان آموزش و پرورش، فولاد اهواز و مواردی از این دست بارها تکرار شده و تا کارد به استخوان نرسد، اقدامی برای رفع مشکل نکردند! تمام این مسائل موضوعاتی نبوده که دولت از آنها خبر نداشته است بلکه مشکلات همه این گروه‌ها را از قبل می‌دانسته و در جریان بوده است. اما اقدام بموقع نکرده است و وقتی بحران ایجاد می‌شود بلافاصله از صدر تا ذیل کشور همه جمع می‌شوند و امتیازاتی را هم که نباید بدهند، می‌دهند تا بحران حل شود! مستندات پژوهش‌های انجام شده نشان می‌دهد موضوع پیچیده نیست و قبل از اینکه اتفاقی بیفتد موضوع به سادگی قابل شناسایی و با رسیدگی‌های اولیه قابل پیشگیری است اما گوش شنوا و هوشمندی لازم دارد!

در شرایط فعلی موارد مختلف دیگری وجود دارد که آبستن حادثه است و مسئولان مربوطه به خوبی از آنها اطلاع دارند اما اقدام جدی ای تا کنون نشده است تا انتقاد و گلایه‌ها تبدیل به اعتراض و تجمع شود! اتفاقا در برخی موارد که به تجمع منجر شده، منتقدین اذعان دارند بارها مشکلات را به مدیران دستگاه‌های مسئول اطلاع داده اند اما چون توجهی نکرده اند مجبور به اعتراض عمومی شده اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد این موارد صحت دارد یعنی موضوعی را که یک مدیر دولتی می‌توانسته در نطفه مهار کند به‌دلیل عدم تصمیم گیری بموقع به بحران تبدیل کرده است! متاسفانه در اثر این بی توجهی‌ها اعتبار دستگاه‌های دولتی در حال خدشه دار شدن است و برخی از صنوف که احساس می‌کنند در شرایط کنونی قادر به تامین دخل و خرج خود نیستند در مقاومت در برابر تصمیمات مدیر دولتی مصمم می‌شوند و ایستادگی می‌کنند که تداوم این روند به نفع اعتبار دولت، کشور و هیچ یک از طرفین نیست لذا مسئولان باید بیش از پیش گلایه و انتقاد‌های ساده مردم را جدی بگیرند و بموقع به آنها رسیدگی کنند که خدای ناکرده کارد به استخوان مردم نرسد و مجبور نباشند به روش‌های ناهنجار مشکل خود را بگوش مسئولان برسانند.


*محمد خادم المله خبرنگار اقتصاد برتر

پاسخ دادن