گوشت اینترنتی،بالاخره توزیع شد

اقتصادبرتر

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران از عرضه حدود ۳۵ تن گوشت قرمز به صورت اینترنتی در پایتخت خبر داد و گفت: فعلا و تا اطلاع ثانوی این عرضه ادامه دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران از عرضه حدود ۳۵ تن گوشت قرمز به صورت اینترنتی در پایتخت خبر داد و گفت: فعلا و تا اطلاع ثانوی این عرضه ادامه دارد، مگر این‌که وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی جدید تنظیم بازار گوشت قرمز راهکار جدیدی برای آن طراحی کند و مسلما با تمهیدات اندیشیده شده و ورود دادستانی به پرونده قاچاق دام زنده قیمت‌ها به زودی شکسته خواهد شد.
اعتمادآنلاین| رضا سالمی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: هم‌اکنون واردات گوشت قرمز منجمد در ۱۰ ماهه امسال نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته تغییری نداشته و واردات گوشت گرم و دام زنده افزایش چشمگیری داشته است و از سوی دیگر نیز شاهد افزایش تولید در این زمینه بوده‌ایم، اما کشتار دام در داخل کشور با ۱۸ درصد کاهش روبه‌رو شده است که نشان‌دهنده تأثیر قاچاق دام زنده در این زمینه است.

وی افزود: عرضه اینترنتی گوشت قرمز فعلاً ادامه دارد، چرا که از روز گذشته تنظیم بازار در این حوزه به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شده و ممکن است در زمینه‌ی توزیع و عرضه گوشت تنظیم بازاری این وزارتخانه راهکار جدیدی از جمله در نظر گرفتن جامعه هدف داشته باشد و جایگزین عرضه اینترنتی شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران ادامه داد: در طول روزهایی که عرضه اینترنتی گوشت قرمز برای تنظیم بازار ادامه داشته است، حدود ۳۵ تن گوشت به دست مردم رسیده و در سایت بروزرسان روزانه دو تا ۲.۵ تن گوشت به صورت اینترنتی عرضه می‌شود و از طریق دو سایت دیگر عرضه‌کننده گوشت قرمز به صورت اینترنتی نیز هر کدام روزانه حدود یک تا ۱.۵ تن که مجموعاً ظرفیت‌شان به پنج تن در روز می‌رسد عرضه اینترنتی داشته‌ایم که البته در این میان سایت مسترقصاب فعالیت خود را از امروز آغاز کرده و سایت یخچال نیز از شنبه آغاز به کار می‌کند.

وی ادامه داد: از سایت‌هایی که به صورت اینترنتی گوشت قرمز را عرضه می‌کنند تضامین سنگینی دریافت شده تا در صورت بروز تخلف از آنها استفاده کنیم و کاملاً نظارت روی این سایت‌ها صورت می‌گیرد همچنین ادامه‌ی عرضه اینترنتی منوط به بررسی تاییدیه‌های کد پستی و مطمئن شدن از رسیدن گوشت قرمز به دست مردم است و تا از این مساله مطمئن نشویم اجازه ادامه کار به آنها نخواهیم داد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران اظهار کرد: عرضه اینترنتی گوشت قرمز که فعلاً در استان تهران آغاز شده است یکی از شیوه‌ها و روش‌های توزیع بوده که در راستای تنظیم بازار محصولات پروتئنی از جمله گوشت قرمز است و تا روش‌های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمله رساندن محصول به جوامع هدف است و در کنار این شیوه‌ها می‌توان به توزیع از طریق سازمان میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غیره هم اشاره کرد.

سالمی گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته تولید گوشت قرمز در ۱۰ ماهه امسال پنج درصد افزایش یافته، واردات دام سبک ۲.۵ برابر و دام سنگین تقریباً دو برابر افزایش داشته است، اما متأسفانه کشتار دام در داخل کشور ۱۷ درصد کاهش یافته که نشان می‌دهد قاچاق دام زنده تأثیر بسزایی در این زمینه داشته است و سبب افزایش قیمت‌ها شده است، اما اقدامات و تمهیدات اندیشیده شده در این زمینه به ویژه همکاری دادستانی کشور در این زمینه مثمرثمر بوده و در آینده نزدیک شاهد تعادل بازار گوشت قرمز و کاهش قیمت این محصول پروتئینی خواهیم بود، چرا که با قاچاق دام برخوردهای مناسبی صورت گرفته است.

1 پیام

  1. در حال حاضر دولت برنامه ای برای توزیع کالاهای اساسی و مدیریت بازار ندارد یا حداقل تمام برنامه های دولت تا کنون محکوم به شکست بوده و نتیجه ای اثر بخش نداشته است. از طرفی تفکر ات سرمایه دارای یا غیر واقعی دولت با شرایط امروز جامعه باعث شده که نیازمندان و ۷ دهک پایین در آمدی ضربه های جبران ناپذیری روانی، فرهنگی و اقتصادی ببینند. وقت است که مجلس با طرح های سه فوریتی برنامه توزیع مدیریت شده کالا های اساسی را شروع کند. مجلس باید دولت( سازمان هدفمندی یارانه ها) را حداکثر در مدت ۲۰ روز اول اسفند ملزم کند که از خانوارهای متقاضی دریافت کالاهای اساسی براساس کد ملی سرپرست همراه با افراد تحت تکفل و همچنین کد اقتصادی نزدیک ترین فروشگاه زنجیره ای یا تعاونی روستایی محل زندگی آنها ثبت نام فوری به عمل آورد. برای خانوارهای ثبت نام شده کارت اعتباری خرید به نام آن سرپرست خانوار صادر و حداقل دو بار در اول و وسط هر ماه شارژ شود و خانوار به آسانی و فارغ از هر نوع فشاری؛ مشغول دریافت کالای اساسی خود( گوشت قرمز – برنج ایرانی – پنیر ایرانی – مرغ و تخم مرغ – حبوبات – روغن مایع ) شود. خدا وکیلی! اجرای این برنامه آسان ترین و عملی ترین راه برای تحقق عدالت اجتماعی است. کاش! دولت مردان و نمایندگان مجلس دست از بلند پروازی و ایده آل گرایی بردارند و به یاد داشته باشند که این قشرهای ضعیف جامعه( دهک ۷ به پایین) هستند که انقلاب و کشور را حفظ کرده اند، نه برنامه ها و ایده ها و کارها و اقدامات بی نتیجه آنها. مهرداد رجبی – دکترای انرژی

پاسخ دادن