۵۲ میلیون راس دامِ سبک در کشور داریم

اقتصادبرتر

بر اساس نتایج اولیه این آمارگیری، در مهر امسال تعداد ۳۷،۵ میلیون رأس گوسفند و بره و ۱۴.۵ میلیون رأس بز و بزغاله در دامداری‌های کشور موجود بوده که نسبت به زمان مشابه در سال ۱۳۹۳، به‌ترتیب ۲۰ و ۱۷.۶ درصد افزایش یافته است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۴ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، بر اساس نتایج اولیه آمارگیری مرکز آمار ایران، تعداد دام سبک در دامداری‌های کشور افزایش یافت.

در این طرح آمارگیری که با روش نمونه‌گیری انجام می‌شود، اطلاعات مربوط به تعداد دام بیش از ۳۰۰۰ بهره‌بردار نمونه در هر ماه، مورد پرسش قرار می‌گیرد و نتایج آن با روش‌های آماری به کل جامعه دامداران کشور تعمیم داده می‌شود. اطلاعات مورد نیاز این طرح، در ماه اول با مراجعه حضوری به بهره‌برداران نمونه جمع‌آوری شد و در ماه‌های بعد، از طریق آمارگیری تلفنی گردآوری می‌شود.

بر اساس نتایج اولیه این آمارگیری، در مهر ماه سال جاری تعداد ۳۷،۵ میلیون رأس گوسفند و بره و ۱۴.۵ میلیون رأس بز و بزغاله در دامداری‌های کشور موجود بوده که نسبت به زمان مشابه در سال ۱۳۹۳، به‌ترتیب ۲۰ و ۱۷.۶ درصد افزایش یافته است.

تعداد گوسفند و بره در آبان و آذر امسال به‌ترتیب به ۳۹،۶ و ۴۰ میلیون رأس، و تعداد بز و بزغاله در همین مدت به ۱۴.۹ و ۱۵.۴ رسیده است.

بررسی ترکیب گله و زایش دام‌ها نشان می‌دهد که روند افزایش جمعیت دام سبک کشور در ماه‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

پاسخ دادن