۳ عامل افزایش قیمت طلا و سکه

اقتصاد برتر

آیت محمد ولی در خصوص وضعیت بازار و چرایی افزایش قیمت طلا و سکه در روزجاری اظهار داشت: یکی از دلایل افزایش قیمت طلا و سکه در بازار تهران طی روز جاری افزایش قیمت ارز است که از دیروز بعد ازظهر شدت گرفته است.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ دی ۹۷

به گزارش  اقتصاد برتر به نقل از تسنیم، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران آیت محمد ولی در خصوص وضعیت بازار و چرایی افزایش قیمت طلا و سکه در روزجاری اظهار داشت: یکی از دلایل افزایش قیمت طلا و سکه در بازار تهران طی روز جاری افزایش قیمت ارز است که از دیروز بعد ازظهر شدت گرفته است.
وی تاکید کرد: امیدواریم مسئولان طوری برنامه ریزی کنند که التهاب گذشته در بازار طلا و ارز بوجود نیاید. همه می دانند که روند ملتهب بازار، قدرت تصمیم گیری را از فعالان بازار طلا و مردم می گیرد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر معتقد است که لایحه بودجه ، افزایش قیمت جهانی طلا و قیمت دلار سه عامل اصلی افزایش قیمت طلا و سکه در روز جاری است.
وی در خصوص وضعیت خرید و فروش در بازار طلا و سکه گفت: ممکن است در بحث سکه و ابشده افرادی ورود کنند برای خرید ولی برای مصنوعات طلا خریدی نیست و اگر این نوسانات تشدید شود همان ۱۰ درصد خریدی که قبلاً بود انجام نمی شود.

محمد ولی حباب سکه در بازار تهران را طی روز جاری بین ۵۰۰ تا ۵۵۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون در بازار تهران قیمت انواع سکه و طلا نسبت به دیروز افزایش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۳ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

به گزارش اقتصادبرتر قیمت روز ارز وسکه وطلا به شرح زیر است:

۹۷/۱۰/۰۴ ⏱۱۴:۵۴

🇺🇸 دلار_تهران 🇮🇷 ۱۱.۱۵۰ تا ۱۱.۲۰۰

🇺🇸 دلار_هرات🇦🇫 ۱۱.۱۷۰ تا ۱۱.۱۹۰

دلار 🇺🇸 آمریکا ۱۱۳۰۰

پاسخ دادن