آبرسانی به ۱۱۰ روستا استان اصفهان در قالب پویش هر هفته الف-ب ایران

اقتصاد برتر

پروژه آبرسانی به ۱۱۰ روستای استان اصفهان با جمعیتی بالغ بر ۹۳ هزار و ۷۷ نفر، به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب و معاون عمرانی استانداری اصفهان، در هفته ۴۴ پویش الف- ب ایران، مورد بهره برداری قرار گرفت.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۰ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در مراسم آبرسانی به برخی روستاهای استان در قالب پویش هر هفته الف- ب ایران گفت: در قالب این طرح در ۹ روستای کنهگان، ولدخانی، رهیز، شیبانی در سمیرم ، لوتری در کوهپایه ، هوک، محمدی شهرضا و مکدین علیا در فریدونشهر وخرم آباد در اردستان شبکه آب احداث شد و جمعیتی بالغ بر هزار و ۹۶۷ نفر در این روستاها از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

هاشم امینی با اشاره به حذف آبرسانی سیار به روستاها در استان اصفهان عنوان کرد: با یکپارچه سازی آبفا شهری و روستایی، فاصله خدمات رسانی به روستاها نسبت به شهرها بسیار کاهش یافته و این خدمات به سرعت در حال اجرا است به طوریکه ۲۳ خدمت آبفا در تمام حدود هزار روستای استان ارائه می گردد.

مدیرعامل آبفا اصفهان افزود: طرح ۱۰۰-۳۰۰ با هدف حذف آبرسانی سیار، کاهش پرت آب و ۳۰۰ کیلومتر لوله گذاری آب در ۱۰۰ روستا از آذر ماه آغاز شده ، اسفند ماه به پایان می رسد و در پویش فصل بهار افتتاح می گردد.

امینی تصریح کرد: با اعتباری بالغ بر ۳۹۰ میلیارد تومان و از طریق انعقاد قرار داد بیع متقابل با سرمایه گذاری بخش خصوصی، اجرای شبکه فاضلاب ۲۲ روستا در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در قالب پویش هر هفته الف-ب ایران آبرسانی سیار در ۸ روستای لوتری، دلگشا، مزرعه یزدی، شیدآباد، ورتون و کردآباد در کوهپایه، نماگرد در فریدن و علی آباد گچی در دهاقان حذف می شود و آب شرب سالم و بهداشتی جمعیتی بالغ بر هزار و ۸۹۶ نفر در این روستاها از طریق منابع محلی مانند چاهها و چشمه ها به صورت پایدار تامین می شود.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان به بهره مندی ۲۵ روستا از طرح آبرسانی اصفهان بزرگ پرداخت واظهار داشت: با اجرای ۵۵ کیلومتر خطوط انتقال و توزیع، ۲۵ روستا در گلپایگان، لنجان، مبارکه،کوهپایه و دهاقان از طرح آبرسانی اصفهان بزرگ و تاسیسات آبرسانی در شهرها بهره مند شدند.

امینی با اشاره به طرح آبرسانی به ۱۱۰روستا در ۱۵ شهرستان در استان اصفهان خاطرنشان ساخت: با اجرای ۵۵ کیلومتر خطوط انتقال و ۹۵ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه توزیع، ۵۵ لیتر برثانیه به ظرفیت جدید تامین آب شرب، از طریق منابع جدید محلی و بهره مندی از دیگر منابع افزوده شد که بالغ بر ۲۵۵ میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان در ادامه اظهار داشت: به منظور اجرای این پروژه، ۱۵۰ کیلومتر لوله گذاری آب ، ۷ باب مخزن در اردستان، سمیرم، فریدن، فریدونشهر و کوهپایه و یک فقره ایستگاه پمپاژ در کوهپایه با ظرفیت ۶ لیتر برثانیه احداث و در مدار بهره برداری قرار گرفت.

امینی با بیان اینکه در۶۰ روستا، ۱۵۰ کیلومتر اجرای خطوط انتقال، اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب، عملیاتی شد تصریح کرد: این روستاها در اصفهان، گلپایگان، لنجان، مبارکه، فریدن، فریدونشهر، فلاورجان،کوهپایه، چادگان، سمیرم، شاهین شهر، شهرضا، خوانسار، دهاقان، اردستان، تیران و کرون و ورزنه قرار دارند.

وی ادامه داد: با اجرای طرح آبرسانی به ۱۱۰ روستا در استان اصفهان ۲۹ هزار و ۹۸۶ خانواره از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی به صورت پایدار بهره مند شدند.

معاون عمرانی استاندار عنوان کرد: یکی از مهم ترین چالش های استان اصفهان کم آبی است که به منظور غلبه بر این چالش و کاهش تبعات آن در استان، در برنامه سازگاری با کم آبی ۵۵ برنامه در کارگروه مصرف بهینه آب در بخش صنعت، شرب و کشاورزی تدوین شده است.

حجت الله غلامی با تاکید بر لزوم احیای زاینده رود عنوان کرد: تامین آب شرب روستاها یکی از اقدامات مهمی است که شرکت آبفا استان اصفهان با افتتاح این پروژه، به خوبی آن را عملیاتی نموده است.

پاسخ دادن