آب منازل سیل‌زده بندر کنارک به سرعت تخلیه می‌شود

رئیس جمعیت هلال احمر از به کارگیری نیروهای پشتیبان سایر استان‌ها برای تخلیه هر چه سریع‌تر آب از منازل شهروندان متاثر از سیل در بندر کنارک استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۶ دی ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، پیرحسین کولیوند گفت: در راستای مصوبه شب گذشته شورای هماهنگی و مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان در بندر کنارک به منظور سرعت بخشیدن به امر امداد رسانی در مناطق متاثر از آبگرفتگی در شهر و روستاهای کنارک تسریع در تخلیه آب منازل با حضور تیم های پشتیبان از استان‌های خراسان جنوبی، قم، یزد و اصفهان در ۵۰ نقطه با ۵۰ موتور پمپ کف کش و لجن کش آغاز شد. همچنین تسریع در توزیع اقلام زیستی و غذایی در قالب ۱۰ گروه متشکل از نمایندگان فرماندار، بنیاد مسکن، شورا و جمعیت هلال احمر با ۱۰ کامیونت و ۱۰ وانت در دستور کار قرار گرفت و با همراهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی در ۱۰ منطقه شهر کنارک آغاز شد.

 رئیس جمعیت هلال احمر صبح امروز اعلام کرده بود که ۱۲۰ نفر از شهروندان از سیلاب نجات داده شده و به مناطق امن منتقل شدند و امدادرسانی به شهروندان در ۴۰ شهرستان ادامه دارد. وی در خصوص سوانح جوی کشور که از مورخ ٨ تا ۱۶ دی‌ماه رخ داد، گفت: ٣١ استان تحت تاثیر موج بارشی قرار گرفتند و به همین علت هلال احمر به آماده‌باش کامل درآمد تا در نقاطی که متاثر از سوانح جوی بودند، امدادرسانی را آغاز کند.

وی افزود: بیشتر آسیب‌های ناشی از این سامانه بارشی در جنوب کشور مشاهده می‌شود و در همین زمینه ۱۶۰۵ دستگاه چادر، ۲۶۵۷ تخته موکت، ۱۷ هزار و ۵۱۵ تخته پتو، ۲۶۱۹۰ کیلوگرم نایلون، ۷۰۰ شعله والور، ۴۷۷۷ بسته غذایی، ۳۵۶۳ کیلوگرم برنج، ۷۲۲۴ قوطی کنسروجات، ۱۳۲ کیلوگرم خرما، ٣١٠٢ قرص نان و ۲۱ هزار و ۱۴۸ بطری آب معدنی در میان سیل زدگان توزیع شد. در ۴۰ شهرستان استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، فارس و بوشهر امدادرسانی ادامه دارد و از تمامی ظرفیت ها برای کمک به مردم استفاده می‌شود.

کولیوند ادامه داد: طی ۴۸ ساعت گذشته در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و فارس ۴ فروند بالگرد طی ۴۷ سورتی پرواز و به مدت ۲۵ ساعت محموله امدادی ١١ تنی را به مناطق سیل زده انتقال و ٢٣ نفر از مجروحین سیل را به مراکز درمانی منتقل کردند. همچنین ۱۶۳ نیروی امدادی نیز بوسیله بالگرد به مناطق صعب العبور اعزام شد.

پاسخ دادن