آتش سوزی در پایانه نفتی عربستان

مقام‌های عربستان سعودی شامگاه چهارشنبه گفته‌اند٬ انهدام و رهگیری دو فروند قایق بمب گذاری شده توسط نیروهای شبه نظامی حوثی، باعث بروز آتش سوزی در نزدیکی ترمینال نفتی در جازان در جنوب غربی عربستان شده است.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۳ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، به نقل از  خبرگزاری رسمی سعودی، یک مقام نظامی و یک مقام وزارت انرژی عربستان گفته‌اند، نیروهای اتئلاف به رهبری عربستان دو فروند قایق بمب گذاری شده حوثی‌ها را در نزدیکی ترمینال نفتی جازان منهدم کردند که باعث بروز آتش سوزی در نزدیکی سکوی شناور تخلیه ایستگاه توزیع فرآورده‌های نفتی در جازان شد.

براساس این گزارش ، نیروهای آتش نشانی عربستان توانسته‌اند این آتش سوزی را مهار کنند.

یک منبع مطلع به خبرگزاری رسمی عربستان گفته است، در جریان انفجار این دو قایق، لوله‌های متصل به این سکوی شناور دچار آتش سوزی شدند.

خبرگزاری عربستان گفته است که این آتش سوزی تلفاتی در بر نداشته است.

خبرگزاری رسمی عربستان هم می‌گوید، نیروهای ائتلاف دو قایق بمبگذاری هدایت شونده را در جنوب بندر صالیف ، ۲۱۵ متری ساحل هدف قرار دادند که تهدیدی برای حمل و نقل دریایی بودند.

طبق این گزارش، سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان گفته است: این قایق‌های بمبگذاری شده «تهدیدی قریب الوقوع برای حمل و نقل دریایی، تجارت بین المللی و امنیت منطقه‌ای و بین المللی بودند.»

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی از بهار ۲۰۱۵ با هدف مقابله با حوثی‌ها و بازگرداندن قدرت به دولت یمن وارد این جنگ شد. با این همه حوثی‌ها هنوز اکثر شهرهای بزرگ کشور را در کنترل خود دارند.

آسوشیتدپرس می‌گوید، جنگ در یمن بدترین بحران انسانی در جهان است که باعث گرسنگی میلیون‌ها نفر شده است. براساس آمار گردآوری شده بیش ۱۱۲ هزار نفر از جمله جنگجویان و غیرنظامی در این این جنگ شش ساله کشته شده‌اند.

پاسخ دادن