آتش سوزی گسترده در جنگل‌های فرانسه

 آتش‌سوزی جنگل کاج در جنوب فرانسه بیش از ۲۵۰ هکتار از درختان این جنگ را طعمه حریق کرده و چهار آتش نشان نیز در جریان اطفای این حریق مجروح شده‌اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از رویترز، ویلیام بورلی سخنگوی اداره آتش نشانی فرانسه گفت که آتش سوزی در نزدیکی شهر آوبایس در منطقه گارد به دلیل بادهای شدید و هوای خشک بسیار شدید است. حدود ۳۰۰ آتش نشان مشغول مهار آتش هستند و این آتش هنوز مهار نشده است.

جرالد دارونین وزیر کشور فرانسه هم در توئیتی اعلام کرد که در جریان این آتش سوزی، چهار آتش نشان مجروح شده‌اند که دو نفر از آن‌ها به دلیل سوختگی تحت مداوا قرار گرفته‌اند. همچنین شهردار آوبایس گفت که چندین خانواده به همراه دام‌های آن‌ها از منطقه تخلیه شدند. همزمان با ورود فرانسه به سومین موج گرما در تابستان امسال، مناطقی در این کشور که مستعد آتش‌سوزی‌های جنگلی هستند، در حالت آماده باش قرار گرفته‌اند.

دانشمندان هشدار داده‌اند آتش‌سوزی‌های اخیر در بخش‌هایی از اروپا تنها نمونه‌ای اندک از آنچه انتظار می‌رود در سال‌های آتی این قاره با آن روبرو شود، می‌باشد. آن‌ها باور دارند به منظور جلوگیری از تلفات جانی نیاز است اقدام‌های پیشگیرانه در این خصوص صورت گیرد. در سال‌های پیش رو بر تعداد آتش‌سوزی‌های وحشتناکی که در حال حاضر در کشورهای اروپایی شاهد آن هستیم، افزوده خواهد شد.

پیشتر برنامه محیط زیست سازمان ملل در گزارشی نسبت به افزایش شدت و تعداد دفعات این آتش‌سوزی‌ها در دهه‌های آتی هشدار داده بود. طبق این گزارش تا پایان سال ۲۰۵۰ میلادی این مقادیر تا ۵۰ درصد رشد خواهند داشت.

پاسخ دادن