آخرین آمار کرونا در ایران و جهان-۱۱ فروردین

آخرین آمار کرونا در ایران و جهان-11 فروردین

آخرین آمار #کروناویروس در ایران تا ۱۱ فروردین ۹۹، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۱۸۶ نفر جدید به جمع مبتلایان اضافه شدند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۱ فروردین ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر آخرین وضعیت ویروس کرونا در ایران تا ظهر روز ۱۱ فروردین ۹۸ بدین شرح است:

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۳۱۸۶ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ شناسایی شده و تعداد کل مبتلایان در کشور به ۴۱۴۹۵ نفر افزایش یافت.

خوشبختانه تاکنون ۱۳۹۱۱ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند.

همچنین متاسفانه با جان باختن ۱۱۷ نفر از بیماران طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۲۷۵۷ نفر رسید.

۳۵۱۱ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. تا ظهر امروز بیش از ۶۳ میلیون نفر در غربالگری کرونا مشارکت داشته اند.

کرونا در جهان

شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در کشورهای جهان تا به امروز از ۳۵ هزار و شمار مبتلایان از ۷۴۰ هزار نفر فراتر رفته است. از این تعداد حال بیش از ۱۵۰ هزار نفر بهبود یافته است.

این در حالی است که کشورهای مختلف برای مقابله با شیوع ویروس راهکارهای متفاوتی را دنبال می کنند. برای مثال، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که پیش از این از بازگشت به وضعیت عادی در این کشور در زمان عید پاک سخن گفته بود روز یکشنبه دستورالعمل رعایت فاصله اجتماعی در ایالات متحده را تا روز ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت) تمدید کرد. اما، ژائیر بولسونارو، همتای برزیلی وی ضمن انتقاد از سیاست قرنطینه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا روز یکشنبه ویدئویی از حضور خود در میان هوادارانش بدون رعایت فاصله اجتماعی را در این کشور ۲۰۰ میلیون نفری در شبکه اجتماعی توئیتر به اشتراک گذاشت.

آخرین آمار جهانی بیماری همه گیر «کووید ۱۹»

  • ایالات متحده تاکنون با ثبت ۲۴۸۵ مورد مرگ و بیش از ۱۴۰ هزار مورد ابتلا به این ویروس شاهد بیشترین موارد ابتلا در میان کشورهای جهان بوده است.
  • اما بیشترین آمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا، با ۱۰۷۷۹ مورد، در ایتالیا ثبت شده است. در این کشور و تا به امروز ۹۷۶۸۹ نفر به این ویروس آلوده شده اند.
  • در چین، اولین کانون شیوع ویروس جدید کرونا، تاکنون ۳۳۰۴ نفر قربانی بیماری «کووید ۱۹» و ۸۱۴۷۰ نفر مبتلا شده‌اند.
  • در اسپانیا شمار مبتلایان ۸۵۱۹۵ نفر و شمار جان باختگان ۷۳۴۰ نفر است.
  • در آلمان که تست ابتلا به کرونا به شکلی گسترده تر از دیگر کشورهای اروپایی انجام می شود ۶۲۴۳۵ نفر به این ویروس مبتلا شده و ۵۴۱ نفر جان باخته‌اند.
  • فرانسه که ظرفیت انجام تست کمتری از آلمان دارد تاکنون از ابتلای ۴۰۱۷۴ نفر و مرگ ۲۶۰۶ نفر خبر داده است.
  • شمار کل جان باختگان در ایران ۲۷۵۷ نفر و تعداد مبتلایان به طور رسمی ۴۱۴۹۵ نفر اعلام شده است.
  • در بریتانیا تاکنون ۱۹۵۲۲ نفر ار جمله بوریس جانسون، نخست وزیر و شاهزاده چارلز، ولیعهد این کشور به ویروس جدید کرونا مبتلا شده و ۱۲۲۸ نفر جان باخته‌اند.

شمار قربانیان ویروس کرونا در اروپا از ۲۵هزار نفر گذشت

شمار قربانیان ویروس کرونا در قاره اروپا، تا ظهر دوشنبه، ۳۰ مارس به ۲۵هزار و ۳۷ نفر رسید..

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این آمار در حالی منتشر می‌شود که تاکنون ۳۹۹هزار و ۳۸۱ مورد از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در سراسر این قاره ثبت شده است.

ایتالیا و اسپانیا به ترتیب تاکنون ۱۰۷۷۹ و ۷۳۴۰ مورد مرگ و میر ناشی از این بیماری را ثبت کرده اند. در حالیکه به نظر می‌رسد سیر صعودی شمار مبتلایان به این بیماری در اسپانیا ادامه دارد، مقامات بهداشتی دولت ایتالیا شامگاه یکشنبه احتمال گذر این کشور از پیک بیماری را مطرح کردند.

مرگ ۸۱۲ نفر طی ۲۴ ساعت در اسپانیا؛ ابتلای بیش از ۱۲ هزار نفر از کارکنان درمانی

مقامات اسپانیا روز دوشنبه اعلام کردند که طی ۲۴ گذشته ۸۱۲ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست دادند. به این ترتیب شمار کل جان باختگان در این کشور اروپایی به ۷۳۴۰ نفر رسید. این رقم به این معنی است که اسپانیا پس از ایتالیا بیشترین میزان مرگ و میر بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا را داشته است. آمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در اسپانیا نسبت به روز یکشنبه اندکی کاهش یافته است. مقامات اسپانیا روز یکشنبه از مرگ ۸۳۸ نفر خبر داده بودند.

از سوی دیگر مقامات اسپانیا روز دوشنبه اعلام کردند که تست کرونای ۱۲۲۹۸ نفر از کارکنان بخش بهداشت و درمان این کشور مثبت بوده است. این رقم به این معنا است که ۱۴ درصد از مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا در اسپانیا را کارکنان بخش بهداشت و درمان تشکیل می دهند. ارتش اسپانیا برای مقابله با شیوع گسترده بیماری «کووید ۱۹» در حال برپا کردن بیمارستان های صحرایی در این کشور است.

خیابان‌های خلوت مسکو در اولین روز قرنطینه

قرنطینه مسکو، پایتخت روسیه در حالی روز دوشنبه آغاز شد که میخائیل میشوستین، نخست وزیر هشدار داده است که دیگر مناطق این کشور نیز باید برای تدابیر مشابه آماده شوند. سرگئی سابیانین، شهردار مسکو هم اعلام کرده است که ساکنان این شهر جز برای حضور در محل کار، خرید ضروری و مراجعه به مراکز درمانی اجازه خروج از خانه را ندارند. بنا به اعلام شهردار مسکو شهروندان همچنین می توانند سگ های خود را تا فاصله ۱۰۰ متری منازل شان در خیابان بگردانند. تاکنون ۱۵۳۴ نفر در روسیه به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند. این در حالی است که هشت نفر نیز در این کشور به دلیل ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را از دست داده اند.

آلمان مدل کره جنوبی را برای مقابله با شیوع کرونا دنبال می‌کند

دولت آلمان برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور راهبرد کره جنوبی را که از آن به عنوان الگویی برای مبارزه با بیماری «کووید ۱۹» یاد می شود دنبال می کند. هدف اصلی در این راهبرد شناسایی زودهنگام مبتلایان است تا آنها پیش از آنکه ویروس کرونا را به افراد دیگر منتقل کنند قرنطینه شوند.

آلمان در همین راستا هم اکنون هر هفته ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تست کرونا انجام می دهد. این راهبرد دولت آلمان می تواند مانع از مراجعه گسترده مبتلایان به بیمارستان ها و در نهایت کمبود امکانات درمانی از جمله دستگاه های تنفس مصنوعی شود. ظرفیت انجام تست کرونا در آلمان هم اکنون در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بیشتر است. امری که به این کشور امکان داده است تا الگوی کره جنوبی را دنبال کند.

رسانه های آلمان گزارش داده اند که دولت آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور در نظر دارد تا ظرفیت تست کرونای این کشور را بار هم افزایش دهد. یکی از اسناد وزارت کشور آلمان نشان می دهد که دولت این کشور در نظر دارد ظرفیت تست کرونا را به روزانه ۲۰۰ هزار مورد برساند.

ترامپ: مرگ ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر نشان‌دهنده عملکرد خیلی خوب ما خواهد بود

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ضمن تمدید دستورالعمل رعایت فاصله اجتماعی در این کشور تا پایان ماه آوریل (اوایل اردیبهشت) اعلام کرد که شیوع ویروس جدید کرونا می تواند جان بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر را در این کشور بگیرد. وی با این حال تاکید کرد که این آمار می تواند به مراتب بیشتر از این باشد و در صورت جان باختن تنها ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر «همه ما به همراه یکدیگر عملکرد بسیار خوبی» داشته ایم.

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنانش پیش بینی کرد که آمریکا «احتمالا» تا دو هفته دیگر به پیک (زمان اوج) شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» خواهد رسید. سخنان رئیس جمهوری ایالات متحده در حالی بیان می شود که تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در ایالت نیویورک از هزار نفر فراتر رفته است. ایالت نیویورک و به طور خاص شهر نیویورک کانون اصلی شیوع نوع جدید ویروس کرونا در آمریکا است.

نگرانی از موج دوم شیوع کرونا در چین

یکی از مقامات مسئول در حوزه سلامت چین از احتمال بروز موج دوم شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور ابراز نگرانی کرد.

می فنگ، سخنگوی کمیسیون ملی سلامت چین از افزایش شمار مبتلایانی خبر داد که از خارج وارد چین می شوند. به گفته وی با وجود «توقف» انتقال نوع جدید ویروس کرونا در داخل چین افزایش موارد ورود افراد مبتلا از خارج می تواند بار دیگر به شیوع این ویروس دامن بزند.

به گفته سخنگوی کمیسیون ملی سلامت چین تاکنون ۶۹۳ فرد مبتلا به بیماری «کووید ۱۹» از خارج از چین وارد این کشور شده اند. امری که از نظر می فنگ باعث شده است احتمال بروز دور جدیدی از شیوع ویروس جدید کرونا «نسبتا زیاد» باشد.

افزایش «سوال برانگیز» شمار مبتلایان در ژاپن پس از تعویق المپیک

در حالی که تا پیش از اعلام رسمی تعویق بازی های المپیک به نظر می رسید که ژاپن موفق به کنترل شیوع ویروس جدید کرونا شده اما در روزهای گذشته شمار مبتلایان در توکیو افزایش یافته است. فرماندار توکیو در همین راستا از مردم خواسته است تا در خانه های خود باقی بمانند. او همچنین از احتمال اجرای قرنطینه در پایتخت ژاپن سخن گفته است.

افزایش ناگهانی شمار مبتلایان پس از اعلام تعویق بازی های المپیک تابستانی برای بسیاری از شهروندان و حتی تعدادی از نمایندگان پارلمان ژاپن «سوال برانگیز» شده است. آنها این احتمال را مطرح می کنند که دولت ژاپن برای جلوگیری از تعویق مسابقات المپیک آمار واقعی مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا را برای مدتی اعلام نکرده است.

بیماری «کووید ۱۹» به ۴۶ کشور آفریقایی رسید

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در آفریقا روز دوشنبه اعلام کرد که نزدیک به پنج هزار تن (۴۷۶۰ نفر) در ۴۶ کشور این قاره به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند. از این تعداد ۱۴۶ نفر جان خود را از دست داده اند.

کشور آفریقای جنوبی تاکنون شاهد بیشترین موارد ثبت ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در قاره آفریقا بوده است.

این در حالی است که احتمالا به دلیل کمبود امکانات آزمایشگاهی در آفریقای جنوبی و دیگر کشورهای آفریقایی شمار مبتلایان بسیار بیش از ۴۷۶۰ نفر است.

قرنطینه سراسری در زیمبابوه روز دوشنبه به مدت سه هفته آغاز شد. بسیاری از شهرهای آفریقا نیز برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا عملا تعطیل شده اند.

پاسخ دادن