آخرین آمار کرونا در ایران و جهان-۱۹ فروردین

آخرین آمار کرونا در ایران و جهان-19 فروردین

آخرین آمار #کروناویروس در ایران تا ۱۹ فروردین ۹۹، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۸۹ نفر جدید به جمع مبتلایان اضافه شدند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ فروردین ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر آخرین وضعیت ویروس کرونا در ایران تا ظهر روز ۱۹ فروردین ۹۸ بدین شرح است:

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۲۰۸۹ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ شناسایی شده و تعداد کل مبتلایان در کشور به ۶۲۵۸۹ نفر افزایش یافت.

خوشبختانه تاکنون ۲۷۰۳۹ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند.

همچنین متاسفانه با جان باختن ۱۳۳ نفر از بیماران طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۳۸۷۲ نفر رسید.

۳۹۸۷ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

شیوع کرونا در جهان

طبق آخرین آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۱,۴۱۲,۳۵۱ نفر رسیده است. (اعداد مربوط به آمار جهانی در عکس مربوط به ساعاتی پیش از به روزرسانی آمار جهانی می‌باشد.)

تعداد بهبودیافتگان در جهان ۳۰۰,۸۶۲ نفر و تعداد جان‌باختگان تا این لحظه ۸۱,۰۹۷ نفر می‌باشد.

در بین کشورهای جهان همچنان آمریکا با ۳۸۶,۵۸۷ نفر پیشتاز ابتلا به کرونا است. پس از آن کشورهای اسپانیا با ۱۴۰,۵۱۱ نفر، ایتالیا با ۱۳۵,۵۸۶ نفر، فرانسه با ۱۰۹,۰۶۹ نفر و آلمان با ۱۰۷,۴۵۸ نفر، رتبه‌های دوم تا پنجم مبتلایان به کرونا در جهان را در اختیار دارند.

از لحاظ آمار جان‌باختگان هم کشور ایتالیا همچنان با ۱۷,۱۲۷ نفر در صدر جدول قرار دارد. پس از آن کشورهای اسپانیا با ۱۳,۸۹۷ نفر، آمریکا با ۱۲,۲۷۵ نفر، فرانسه با ۱۰,۳۲۸ نفر و انگلیس با ۶,۱۵۹ نفر در رتبه‌های دوم تا پنجم قرار گرفته‌اند.

ساده‌انگاری در برابر این بیماری ناشناخته و مخوف باعث سهل‌انگاری‌های جبران‌ناپذیر از طرف دولت‌های سراسر جهان شده و جان میلیون‌ها شهروند را به خطر انداخته است. به امید از بین رفتن این ویروس منحوس و بازگشت آرامش به جهان.

#در_خانه_میمانیم

پاسخ دادن