آخرین خبرها از وضعیت حادثه اتوبوس دانشجویان علوم وتحقیقات

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از بررسی گزارش هیات اعزامی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به محل حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات در جلسه روز یکشنبه کمیسیون آموزش خبر داد.

تهران – اقتصاد برتر -۵ دی ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از ایسنا، میرحمایت میرزاده در خصوص آخرین وضعیت بررسی‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات، گفت: از روز گذشته هیاتی از کمیسیون آموزش برای بررسی محل حادثه و بازدید و عیادت دانشجویان زخمی اعزام شدند. این هیات امروز نیز در حال‌ بررسی ابعاد موضوع در محل حادثه است.

وی افزود: قرار است روز یکشنبه‌ گزارش هیات اعزامی در کمیسیون آموزش با حضور مسئولان مربوطه مورد بررسی قرار گیرد.

 امروز صبح نیز محمدرضا عارف، فاطمه سعیدی و محسن علیجانی به بیمارستان امام خمینی (ره) رفته و جویای حال مصدومان شدند.

روز گذشته نیز حبیب الله دهمرده، رییس کمیته‌ آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، در خصوص آخرین وضعیت بررسی‌های کمیته‌ اعزامی کمیسیون آموزش به محل حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات، گفته بود: ما در حال‌ بررسی ابعاد موضوع هستیم. با نزدیکان و همراهان مصدومان صحبت کرده‌ایم و برای بررسی به محل حادثه هم خواهیم رفت. جزئیات بیشتر را در روزهای آینده متعاقبا گزارش خواهیم داد.

دستور پی گیری روحانی رئیس جمهور درباره حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان

رئیس جمهور در ادامه حادثه واژگونی اتوبوس در واحد مرکز علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی را بسیار دلخراش و متأثرکننده توصیف کرد و گفت: کمتر تصور می‌شود که بخاطر اهمال و بی‌احتیاطی در داخل دانشگاه جان جوانان دانشجو به خطر بیفتد. این حادثه را به همه خانواده عزیزان دانشجو تسلیت گفته و برای مصدومان شفای عاجل مسألت دارم. اینگونه مسایل از موضوعاتی است که حتماً باید مورد رسیدگی قرار بگیرد و نباید بگذاریم که چنین حوادثی تکرار شود.

دکتر روحانی تصریح کرد: آنهایی که در این حادثه قصور و تقصیری داشتند باید مشخص و به مردم اعلام شود چرا که حادثه بسیار دردناکی برای همه مردم بویژه دانشگاهیان بود و به همه اعلام می‌کنیم که در غم و درد آنها شریک هستیم و دولت به سهم خود تلاش می‌کند که این قبیل حوادث اتفاق نیفتد.

اتوبوس حادثه «علوم و تحقیقات» معاینه فنی نداشت

به گزارش اقتصاد برتر به نقل ازایسنا، مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران اعلام کرد: اتوبوس حادثه دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات معاینه فنی نداشته است.

نواب حسینی منش با اشاره به حادثه روز گذشته و مرگ ۱۰ نفر در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات، اظهار کرد: در پی استعلام از سامانه سیمفا مشخص شد که اتوبوس واژگون شده ساخت شرکت شهاب تولید سال ۸۱ بوده است که متاسفانه با این که در سن فرسودگی قرار داشت اما معاینه فنی نداشته است.

وی گفت: این اتوبوس به سن فرسودگی رسیده بود و علی رغم مشکلاتی که در نوسازی ناوگان وجود دارد و با این که ۱۶ سال از سال تولیدش گذشته بود؛ اما متاسفانه معاینه فنی نداشته است.

بیشتر بخوانید: ۷ کشته و ۲۷ مجروح در حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان

حسینی منش با بیان اینکه در شهریور ماه امسال استاندار سابق تهران بخشنامه‌ای مبنی بر اینکه سرویس خودرو کارکنان همه دستگاه‌ها ملزم به دریافت معاینه فنی هستند، صادر کرد، تصریح کرد: متأسفانه این حادثه نشان داد که دستگاه‌ها به بخشنامه استاندار بی‌توجه بودند.

وی با بیان اینکه در اخبار منتشره اعلام شد که نقص فنی ممکن است علت وقوع این حادثه باشد گفت: اگر این اتوبوس معاینه فنی داشت، قطعاً در معاینات فنی نقص فنی خودرو مشخص می‌شد.

حسینی منش گفت: در یک سال گذشته حدود ۹۴۳۰ وسیله نقلیه سنگین به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند که بررسی‌ها نشان داد ۱۰ درصد از این خودروها نقص فنی داشته‌اند و اگر این خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه می‌کرد و ایراد آن مشخص می‌شد قطعاً دیگر حالا شاهد مرگ ۱۰ تن در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات نبودیم.

حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان در تهران؛ شمار قربانیان به ۱۰ نفر رسید

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از ایسنا، رئیس اورژانس تهران اعلام کرد که با درگذشت یکی دیگر از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تعداد قربانیان این حادثه به ۱۰ نفر رسیده است.

 رئیس اورژانس تهران اظهار داشت: «در این حادثه هفت تن از سرنشینان در محل حادثه جان باختند و ۲۸ تن به بیمارستان‌ منتقل شدند که تا شب گذشته دو تن دیگر نیز به علت شدت وخامت حال‌شان در بیمارستان جان باختند.»

وی در ادامه افزود: « متاسفانه بامداد امروز نیز یکی دیگر از مصدومان این حادثه به نام “محمدرضا فضیلتی نیا” جان خود را از دست داد و تعداد قربانیان حادثه اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات ۱۰ تن شد.»

انتقال اجساد ۹ جانباخته اتوبوس دانشگاه آزاد به پزشکی قانونی

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از ایسنا، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از انتقال پیکر ۹ نفر ازجانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد به پزشکی قانونی خبر داد.

دکتر مسعود قادی‌پاشا در این باره گفت: اجساد ۹ تن از قربانیان حادثه تصادف مرگبار اتوبوس در دانشگاه آزاد به پزشکی قانونی منتقل شد.

وی با بیان اینکه در حال بررسی‌های تخصصی در پزشکی قانونی هستیم، گفت: پس از اتمام کارشناسی تخصصی و احراز هویت، در اسرع وقت اجساد با دستور مقام قضایی تحویل بستگان درجه اول خواهد شد.

مسئول پیگیری درمان مصدومان حادثه دانشجویان دانشگاه‌ آزاد مشخص شد

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از ایسنا، با دستور رییس دانشگاه آزاد معاون علوم پزشکی این دانشگاه مسئول رسیدگی و پیگیری درمان مصدومان حادثه ناگوار واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان واحد علوم و تحقیقات شد.

، با دستور دکترمحمدمهدی طهرانچی، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد مسئول رسیدگی و پیگیری درمان مصدومان حادثه ناگوار واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان واحد علوم و تحقیقات شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در پی حادثه دلخراش واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانشجویان واحد علوم و تحقیقات تهران، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ابراز تأسف از وقوع این حادثه تلخ، دکتر محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه را به عنوان مسئول درمان و رسیدگی به وضعیت دانشجویان مصدوم واحد علوم و تحقیقات انتخاب کرد.

آخرین اسامی مصدومان و جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از ایسنا، رئیس اورژانس تهران جدیدترین اسامی مصدومان و جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات تهران دانشگاه آزاد را اعلام کرد.

دکتر پیمان صابریان اسامی را بدین شرح اعلام کرد:

ـ مصدومان بستری در بیمارستان امام خمینی(ره) :

علیرضا ولی محمدی
مینا نعمتی
محمد ابراهیمی‌فر
میر مهنا یوزباشی
ملیکا سادات افتخار عزیزی
شکوه نعمتی
فاطمه عبداللهی
ثنا عابدی
فاطمه رحیمی
کیارش اسدی کمال
سامان قضاوتی
مهدی مغنیان
هدیه جلیلی
کوروش ثابت
کامیاب اهری
خدیجه وکیلی
یک نفر نیز مجهول الهویه است.

ـ اسامی مصدومان بستری در بیمارستان شریعتی:

مرد مجهول الهویه
محمد امین عابدینی
سید آرین حقیقت

ـ مصدومان بستری در بیمارستان حضرت رسول:
علی هروانی
بهار کوچه باغیان
علی عرب نژاد
ملیکا فراهانی
محمد مهدی قدیمی

ـ مصدومان بستری در بیمارستان عرفان نیایش:

محسن رحمانی
محمد مهدی رسولی

 اسامی قربانیان این حادثه نیز بدین شرح است:

سجاد پور احسان
علی حسین زاده
احسان صفایی
رحمان عقلمند
نیلوفر رادمهر
محمدجواد هوشنگی
محمدعلی ابوالفطحی
سارا رادمنش
محمدرضا فضیلتی نیا

مرد مجهول الهویه

***گروه رسانه ای اقتصاد برتر این ضایعه دردناک را به خانواده های این عزیزان و مردم ایران تسلیت عرض می‌نماید.

پاسخ دادن