آخرین خبر از تعطیلی مدارس ۵ اسفند ۹۸

آخرین خبر از تعطیلی مدارس 4 اسفند 98

به منظور پیشگیری از بیماری های تنفسی و واگیردار و همینطور مراقبت در برابر #کروناویروس تمامی مدارس برخی شهرها تعطیل شدند.

تهران – اقتصادبرتر – ۴ اسفند ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، تعطیلی مدارس به دلیل کرونا با تصمیم شورای تأمین استان‌ها امکان‌پذیر است.

لغو امتحانات و همایش‌های دانشجویان علوم پزشکی

امتحانات علوم پایه، پیش کارورزی و جامع داروسازی و همایش‌ها و تجمعات دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی تا پایان اسفندماه لغو شد.
بر اساس اعلام سازمان سنجش پزشکی کشور امتحانات علوم پایه، پیش کارورزی و جامع داروسازی لغو شد. براساس رصد دقیق وضعیت ابتلا و انتقال عفونت کرونا ویروس جدید و به جهت آرامش بخشی فضای دانشجوئی و دانشگاهی، معاونت آموزشی وزارت بهداشت مصوباتی تا تاریخ ۴ اسفندماه ساعت ۱۲ ظهر داشته است. بر این اساس، امتحانات علوم پایه، پیش کارورزی و جامع داروسازی (۱۸۰ واحدی) که مقرر بود در تاریخ هشتم اسفند ۹۸ برگزار شود، ملغی و تاریخ جایگزین متعاقبا اعلام می‌شود.
در خصوص امتحان پذیرش دستیاری که تاریخ برگزاری آن ۱۵ اسفند ۹۸ اعلام شده است، در روز‌های آینده تعیین تکلیف و اطلاع رسانی خواهد شد. کلاس‌های درسی تئوری در استان‌های پر چالش‌تر یا دارای موارد آلودگی شامل تهران، البرز، قم، گیلان، مازندران، همدان، اراک،  لرستان، قزوین، اصفهان و گلستان تا پایان هفته تعطیل اعلام شد. همه همایش‌ها و تجمعات دانشجویی در تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی تا پایان اسفندماه لغو اعلام شد.

مدارس و دانشگاه‌های هرمزگان تا پایان هفته تعطیل شد

به منظور ضدعفونی مدارس ایلام ، همه مدارس این استان تا پایان هفته جاری هفته تعطیل شد.

تعطیلی مدارس، دانشگاهها و موسسات آموزش عالی استان اردبیل

برای پیشگیری از سرایت ویروس کرونا دانشگاه ها ،مدارس، کتابخانه ها و موسسات آموزش عالی در استان اردبیل تعطیل شد.

تعطیلی دانشگاه آزاد اسلامی

کلیه کلاس‌های آموزشی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر استان اردبیل تا پایان هفته جاری تعطیل است.

تعطیلی دانشگاه دانشگاه فنی و حرفه ای استان اردبیل

کلیه کلاس های آموزشی، کارگاهها و آزمایشگاه های دانشگاه فنی و حرفه ای استان اردبیل ( آموزشکده های فنی و حرفه ای پسران و دختران اردبیل، پسران خلخال) تا آخر روز چهارشنبه ۷ اسفندماه ۹۸ تعطیل است.

تعطیلی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

کلیه کلاسهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به جز کلاسهای رزیدنتها، انترن ها و پرستاری ترم ۷ و ۸ از فردا دوشنبه پنجم اسفند ماه تا پایان هفته تعطیل است.

مدارس استان زنجان تا ۷ اسفند تعطیل شد

اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان اعلام کرد:

به دنبال پیشگیری از بیماری حاد تنفسی ویروس کرونا، تمامی مدارس استان زنجان (مناطق و نواحی ١۴ گانه) از روز یکشنبه ۴ اسفند تا چهارشنبه ۷ اسفند ماه ۱۳۹۸ در تمامی مقاطع صبح و عصر تعطیل است.

همه دانشگاه‌های استان زنجان، تا پایان هفته تعطیل می‌باشند.

 همه دانشگاه های دولتی، نیمه دولتی و غیردولتی استان خراسان شمالی روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه (۵ ، ۶ و ۷ اسفند) تعطیل شد.

تعطیلی مدارس و مهدهای کودک و پیش دبستانی های استان کرمان

رئیس اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: مدارس استان کرمان در تمامی دوره های تحصیلی مهدهای کودک و پیش دبستانی هااز فردا دوشنبه ۵ اسفند ماه ۹۸ تا پایان هفته تعطیل اعلام شد.

تمام مدارس و دانشگاه های خراسان جنوبی تعطیل شد

ناصرخوش خبر اظهار داشت: براساس دستور استاندار و صرفاً به جهت افزایش ضریب اقدامات پیشگیرانه در زمینه شیوع ویروس کرونا، کلیه مدارس و دانشگاه های استان تا پایان هفته تعطیل شد. وی تأکید کرد: این تصمیم به جهت شیوع ویروس کرونا در کشور و دغدغه اولیاء اتخاذ شده است.

مدارس کرمانشاه هم تعطیل شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه: همه مدارس دوره‌های تحصیلی، مراکز آموزشی (صرفا کلاس‌های آموزشی)، علمی آزاد و زبان، پیش دبستانی‌ها و مهدهای کودک تا پایان هفته در سراسر استان کرمانشاه تعطیل است.

کرونا، حوزه های علمیه خراسان را نیز تعطیل کرد
به گزارش مشهدپیام ؛ در پی اعلام استانداری خراسان رضوی و به دنبال شیوع بیماری کرونا در برخی از شهرهای کشور، دروس عمومی و مدارس حوزه علمیه خراسان از امروز، یکشنبه چهارم تا شنبه دهم اسفند ۹۸ تعطیل اعلام شد. بر اساس این گزارش، مرکز مدیریت حوزه نیز تعطیل است.

تعطیلی کلیه ی مدارس و دانشگاه های کردستان تا پایان هفته جاری

مدی کل ستاد مدیریت بحران کردستان گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت دانش آموزان و دانشجویان و کادرهای آموزشی، دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و مدارس مقاطع مختلف تحصیلی و کتابخانه‌های عمومی این استان تا پایان هفته جاری تعطیل است.

به منظور حفظ سلامت دانشجویان و دانش آموزان و ضدعفونی کردن کلاس‌ها، تمام دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و مدارس ابتدایی، پیش دبستانی، متوسطه اول و دوم و هنرستان های فنی حرفه ای و کتابخانه‌های عمومی کردستان تا پایان هفته تعطیل اعلام شده ولی کادر اداری می بایست در محل کار خود در این ایام حضور داشته باشند.

تا اطلاع ثانوی؛ کلاس‌های نظری دانشگاه تهران مجازی شد

کلاس‌های نظری دانشگاه تهران تا اطلاع ثانوی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

 به نقل از دانشگاه تهران، معاونت آموزشی دانشگاه تهران عصر یکشنبه درباره برگزاری کلاس‌های نظری دانشجویان دانشگاه تهران به‌صورت مجازی اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد: متعاقب اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تعطیلی کلاس‌های آموزشی در برخی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در راستای مقابله با گسترش ویروس کرونا، جلسه هیأت رئیسه دانشگاه تهران تشکیل و مقرر شد کلاس‌های نظری نیمسال دوم ۹۹-۱۳۹۸ تا اطلاع ثانوی به صورت مجازی برگزار شود.

بر همین اساس، مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی از ۵ اسفندماه جاری جهت پشتیبانی‌های لازم برای برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی اعلام آمادگی کرده است، اعضای هیأت علمی و دانشجویان نیز برای کسب اطلاعات لازم به آدرس elearn.ut.ac.ir مراجعه کنند.

با توجه به اعلام تعطیلی فعالیت‌های آموزشی دانشگاه‌ها در استان‌های تهران، قم، گیلان و البرز توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کاهش فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه، کمیته مدیریت بحران دانشگاه تهران تشکیل جلسه داد و به منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا و حفظ ایمنی و سلامت همکاران اداری، از مدیران واحدهای مختلف دانشگاه در شهرهای تهران، کرج، قم، فومن و تالش خواست تا نحوه حضور همکاران اداری و آموزشی را تا پایان هفته جاری به گونه‌ای مدیریت نمایند که امور ضروری معطل نشود و پاسخگویی به مراجعین و دانشجویان در حد ضرورت انجام پذیرد.

این اطلاعیه صرفاً شامل همکاران مستقر در واحدهای یاد شده است و شامل مراکزی چون پارک علم و فناوری و مرکز لرزه نگاری که بر اساس وظایف ذاتی خود عمل می‌کنند، نمی‌شود.

تعطیلی سه روزه مدارس و دانشگاه های خراسان شمالی

دانشگاه ها و مدارس همه مقاطع تحصیلی خراسان شمالی، سه روز تعطیل اعلام شد.

 عباس سعیدی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: مدارس همه مقاطع تحصیلی خراسان شمالی، برای پیشگیری از شیوع بیماری ویروسی کرونا، سه روز تعطیل اعلام شد.
روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه، صبح و عصر مدارس استان تعطیل است.

بنابر اعلام کمیته اطلاع رسانی، کنترل و پیشگیری از #کروناویروس جدید، برای پیشگیری از شیوع کرونا_ویروس کلاس های درسی همه دانشگاه های دولتی، نیمه دولتی و غیردولتی استان خراسان شمالی روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه (۵ ، ۶ و ۷ اسفند) تعطیل شد.
کادر اداری دانشگاه ها از این تعطیلی مستثنی هستند و بخش اداری دایر است.

فعالیت آموزشی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ایلام تا پایان هفته جاری تعطیل شد

 اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام در اطلاعیه ای اعلام کرد: به اطلاع مردم استان می رساند به منظور ضدعفونی کامل مدارس سراسر استان و کاهش اضطراب و استرس اولیا تمام مدارس سراسر استان در نوبت های صبح و ظهر تا پایان هفته تعطیل است. همچنین طبق اعلام دانشگاه ایلام، با هماهنگی به عمل آمده با دانشگاه های استان فعالیت آموزشی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان تا پایان هفته و به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی ویروس کرونا تعطیل است.

مدارس سیستان و بلوچستان تا پایان هفته تعطیل شد

داوود گلی اظهار داشت: از همه اولیای محترم دانش آموزان و خانواده های آنان درخواست داریم ضمن خویشتنداری کامل از باز نشر شایعات و اخبار جعلی در فضای مجازی جلوگیری کرده و در صورت اعلام هرگونه خبر و اطلاعیه، موارد از مبادی رسمی اطلاع رسانی از جمله سایت اداره کل آموزش و پرورش استان و کانال های ارتباطی این اداره کل در شبکه های اجتماعی به اطلاع عموم خواهد رسید.

دانشگاه یزد از عصر امروز تا پایان تعطیلات نوروز ۹۹ تعطیل اعلام شد
…. دکتر ابراهیم سلمانی روز یکشنبه به ایرنا گفت: تصمیم برای تعطیلی کلاس ها با توجه به شیوع بیماری کرونا اتخاذ شد و تصمیم گیری برای تعطیلی احتمالی کلاس های درس در هفته آینده نیز متعاقبا اعلام می شود همچنین آموزش و پرورش یزد از تعطیلی تمام مدارس در ۱۰ شهرستان استان تا پایان هفته جاری خبر داد.

مدارس استان اصفهان فردا دایر است

 در جلسه ستاد پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در شامگاه یکشنبه در استانداری، مقرر شد تمامی مدارس استان فردا پنجم اسفند ماه دایر باشد. این در حالی است که روز چهارم اسفند مدارس اصفهان به دلیل آماده سازی و ضدعفونی کردن تعطیل بود . به دانش آموزان توصیه می شود مسائل بهداشت فردی را برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا رعایت کنند و از خانواده ها درخواست می شود تا در صورت ابتلا فرزندشان به سرماخوردگی از فرستادن آنان به مدرسه خودداری کنند.

تعطیلی کلاس های دانشگاه شیراز

کلاس های دانشگاه شیراز تا پایان هفته تعطیل شده است. براساس مصوبه کارگروه سلامت استانداری فارس کلاسهای آموزشی دانشگاه شیراز تا پایان هفته جاری تعطیل است.  به نقل از روابط عمومی دانشگاه شیراز برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه و پروپوزال با رعایت موازین بهداشتی بلامانع اعلام شده است.

مدارس قم تا پایان هفته تعطیل شد

با موافقت استاندار همه مدارس و مراکز آموزشی استان قم تا پایان هفته تعطیل شد.

با موافقت بهرام سرمست، استاندار قم همه مدارس،‌ دانشگاه‌ها، مهدکودک‌ها، مراکز حوزوی و مراکز آموزشی و علمی تا پایان هفته جاری تعطیل شد.
بر اساس آخرین آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۴۳ نفر و تعداد جان‌باختگان در ایران به ۸ نفر رسیده‌است که اکثر این مبتلایان قمی هستند. به منظور مقابله و پیشگیری از شیوه بیماری کرونا درقم، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز حوزه‌های علمیه قم از روز پنجشنبه هفته گذشته تا روز دوشنبه هفته جاری تعطیل‌ اعلام شده‌ بود.

هم‌زمان با تاکید دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر ضرورت دوری مردم از اجتماعات و مراکز عمومی، دو تن از مراجع تقلید آیات جعفر سبحانی و ناصر مکارم شیرازی نیز در پیامی ویدئویی بر ضرورت توجه به توصیه‌های پزشکی ازجمله عدم حضور در اجتماعات و اماکن عمومی تاکید کرده‌اند.

همچنین فعالیت سینماهای قم و برنامه‌های هنری و سینمایی و همچنین دانشگاه‌های قم تا ۹ اسفند متوقف شده‌است.

امکان تعطیلی مدارس تا پایان اسفند وجود دارد/۲ مورد فوتی بالای ۵۰ سال داشتیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ارسال ۷۰ نمونه مشکوک از استان به تهران خبر داد و گفت: بیش از این ۷۰ هزار نفر از افرادی که وارد استان شدند مورد پایش و غربالگری قرار گرفتند.

به گزارش خزرآنلاین، ارسلان سالاری در نشست خبری با اصحاب رسانه که عصر امروز با موضوع پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد با اشاره به فعالیت سی ساله دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار کرد: این دانشگاه با بدهکاری بالغ بر ۶۰۰ میلیاردی و کسری ۲۰۰ میلیاردی روبروست.

وی با بیان اینکه این دانشگاه دارای زیرساخت های لازم نیست زیرا قدمت بیمارستان های این دانشگاه بالای ۵۰ سال است تصریح کرد: در بخش تجهیزات هم کمبودهای داریم که برای نمونه دستگاه سی تی اسکن در سطح رشت فقط در بیمارستان پورسینا وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص مشکلات دانشگاه علوم پزشکی در زمینه کمبود تجهیزات پزشکی و تمهیدات دیده شده برای جبران آن عنوان کرد: سه دستگاه سی تی اسکن برای شهرستان های لاهیجان، آستارا و رودبار خریداری و نصب شده است.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت استان گیلان در خصوص ویروس کرونا گفت: چهار مورد مثبت کرونا ویروس در گیلان شناسایی شده است که از این تعداد دو مورد متاسفانه فوت کردند.

سالاری با بیان اینکه کرونا یک بیماری مشترک میان انسان و حیوان است افزود: در طی زمان های اخیر شش نوع ویروس کرونا در دنیا داشتیم که عامل ۱۵ درصد سرماخوردگی‌های معمولی بود.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا جدید از طریق عطسه و سرفه، دست دادن و ماندن روی سطوح انتقال می‌یابد گفت: این ویروس روی دست تا چهار ساعت و در اجسام تا ۹۰ ساعت می تواند زنده بماند.

کتابخانه های عمومی خراسان رضوی تعطیل شد

توصیه های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و انجام مراحل ضد عفونی کردن کتابخانه ها با توجه به تعطیلی…مدارس و مراکز فرهنگی دولتی و عمومی تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

دانشگاه های خراسان رضوی تا پایان هفته جاری تعطیل اعلام شد

به منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا تمامی دانشگاه های استان خراسان رضوی به مدت سه روز آینده تعطیل خواهند بود.

تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های خوزستان

غلامرضا شریعتی بیان داشت: مدارس و دانشگاه‌های استان از روز دوشنبه ۵ اسفندماه تا پایان هفته جاری در پاسخ به دغدغه مندی مردم استان تعطیل اعلام شد.

وی افزود: در پاسخ به درخواست‌هایی که والدین و مردم استان داشتند جلسه کارشناسی سه‌ساعته با حضور مسئولان متولی دانشگاهی و آموزش و پرورش و مسئولان سیاسی و امنیتی در رابطه با مسائل مختلف استان تشکیل شد.

این خبر تکمیل می شود …..

پاسخ دادن