آخرین قیمت دلار و سکه و طلا ۲۷ مهر ۹۹

آخرین خبر از قیمت ارز و طلا و سکه

آنگونه که صرافی‌ها می‌گویند قیمت دلار اکنون از مرز ۳۲ هزار تومان نیز عبور کرده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، عبدالناصر همتی در دو سال مدیریتش بر بانک مرکزی، تاکنون بیش از یک میلیارد دلار ارز از بازار جذب کرده است؛ در حالی که شرایط موجود هیچ‌گاه در کشور سابقه نداشته و به دلیل تحریم بیش از ۸۰ درصد درآمد ارزی ناشی از نفت، گاز و میعانات گازی تقلیل یافته است.

آنگونه که صرافی‌ها می‌گویند قیمت دلار اکنون از مرز ۳۲ هزار تومان نیز عبور کرده و نگاه‌ها همچنان به ساختمان میرداماد دوخته شده است تا شاید یک تدبیر دیرهنگام، قیمت‌ها را مهار کند. اگرچه هیچ صدایی مبنی بر وجود استراتژی مشخص برای بازار ارز این روزها از ساختمان لاجوردی میرداماد شنیده نمی‌شود؛ برخی نیز در همین سکوت، این گمانه را مطرح می‌کنند که برخی در تلاش هستند با رها کردن بازارها و افزایش حداکثری فشارها، نظام را به سوی مذاکره سوق دهند.

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی چهارشنبه تلویحاً از زیر بار مسئولیت خود برای کنترل بازار ارز شانه خالی کرد و گفت که هفته‌های پرفشاری پیش روی ایران و بازار ارز قرار گرفته و مردم باید نسبت به آن مطلع باشند. او به این نکته هم اشاره کرده بود که مسئولیت هر گونه تغییرات و نوسانات قیمتی ارز در بازار به عهده خریداران است و بانک مرکزی مسئولیتی در این رابطه نخواهد پذیرفت.

این اظهارنظرهای همتی، نرخ دلار در صرافی‌های بانکی را امروز به مرز ۳۲ هزار تومان رساند و این نرخ در حالی در بازار رقم‌های بالاتری را به ثبت رسانده که بانک مرکزی مشغول پروپاگاندا در قبال عدم ارزپاشی عبدالناصر همتی و مقایسه آن با رؤسای دیگر بانک مرکزی است و تلاش دارد توجیه کند رؤسای قبلی بانک مرکزی شامل بهمنی، سیف، مظاهری و شیبانی در دوره‌های ریاست خود بر بانک مرکزی، از طریق ارزپاشی نرخ ارز را کنترل کرده اند اما همتی اینکار را نکرده است.

قیمت دلار و یورو در صرافی بانک ملی ایران
۱۳۹۹-۰۷-۲۷
۱۴:۰۷:۰۲

قیمت خرید دلار آمریکا: ۲۹,۷۰۰ تومان (۰)
قیمت فروش دلار آمریکا: ۳۱,۸۵۰ تومان (-۵۰)

قیمت خرید یورو: ۳۵,۲۰۰ تومان (۰)
قیمت فروش یورو: ۳۷,۴۰۰ تومان (-۵۰)

بازار سکه با مورد خاصی مواجه شد

 قیمت سکه در طول روزهای اخیر دچار حباب زیادی بوده است، اما کمتر کسی به ربع سکه و نیم سکه توجه کرده است. در حالیکه اکنون، بالاترین حباب متعلق به قطع کوچکتر است.

اعلام قیمت رسمی ۱۳۹۹/۰۷/۲۷:

دلار: ۳۲٫۱۴۰ تومان ….. ۲۰۰🔻 %۰٫۶۲-
💶 یورو: ۳۷٫۴۹۰ تومان ….. ۲۳۰🔻 %۰٫۶۱-
💷 پوند: ۴۱٫۳۲۵ تومان ….. ۲۶۰🔻 %۰٫۶۳-
‌‌‏🇦🇪 درهم امارات: ۸٫۷۱۰ تومان ….. ۵۵🔻 %۰٫۶۳-
‏🇹🇷 لیر ترکیه: ۴٫۰۳۵ تومان ….. ۲۵🔻 %۰٫۶۲-
‏🇮🇶 یکصد دینار عراق: ۲۶۹۰ تومان ….. ۱۵🔻 %۰٫۵۵-

ابشده : ۶۲۸۵۰۰۰ تومان
فروش : ۱۴۵۰۹۰۰ تومان
خرید : ۱۴۳۰۹۰۰ تومان
سکه ها :
قدیم : ۱۴۸۰۰۰۰۰ تومان
جدید : ۱۶۰۰۰۰۰۰ تومان
نیم : ۸۶۰۰۰۰۰ تومان
ربع : ۶۰۰۰۰۰۰ تومان
گرمی : ۲۹۰۰۰۰۰ تومان
اونس : ۱۸۹۹

پاسخ دادن