آخرین قیمت دلار و طلا و سکه ۲۰ مهر ۹۹

آخرین خبر از قیمت ارز و طلا و سکه

قیمت دلار امروز در صرافی ها ۳۱,۰۵۰ تومان فروخته شد که نسبت به روز گذشته ۱,۱۵۰ تومان افزایش قیمت داشت.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۰ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، قیمت خرید و فروش یورو نیز در این صرافی ها به ترتیب ۳۵,۵۵۰ و ۳۶,۷۰۰ تومان است که نسبت به روز گذشته ۱,۶۵۰ تومان افزایش قیمت داشت.

بر اساس این گزارش دیروز قیمت فروش دلار کانادا۲۲,۸۷۱ تومان، دلار استرالیا ۲۱,۳۰۵ تومان، درهم امارات ۷,۹۷۲ تومان، قیمت پوند انگلیس ۳۸,۲۷۵ تومان بود.

قیمت دلار و یورو در صرافی بانک ملی ایران
۱۳۹۹-۰۷-۲۰
۱۰:۱۸:۰۲

قیمت خرید دلار آمریکا: ۲۹,۹۰۰ تومان (۵۰)
قیمت فروش دلار آمریکا: ۳۱,۰۵۰ تومان (۱,۱۰۰)

قیمت خرید یورو: ۳۵,۵۵۰ تومان (۵۵۰)
قیمت فروش یورو: ۳۶,۷۰۰ تومان (۱,۶۰۰)

تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای، آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی‌ها در صرافی‌های غیربانکی و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

سیاست‌های بازارساز موقتا در روز نخست اجرای طرح در بازار جواب داد و دلار با کاهش ۱۰۰۰ تومانی همراه شد؛ دلار از ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان به ۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان در پایان معاملات کاهش یافت.

اما روند نزولی در بازار خیلی دوام نداشت و مجدداً بازار ارز با تشدید نوسانات همراه بوده و است؛ این درحالی است که در روز‌های گذشته بازارساز به منظور کاهش اختلاف نرخ رسمی دلار با بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی را بیش از ۳ هزار تومان افزایش داد.

با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی‌های بانکی نیز افزایش یافت؛ قیمت دلار برای اولین بار در صرافی‌های بانکی وارد کانال ۳۱ هزار تومان شد؛ فعالان بازار براین باورند که رشد چشم‌گیر قیمت طلا و ارز و دلار واکنش هیجانی بازار به اقدام جدید آمریکا بود که ۱۸ بانک ایرانی را در لیست تحریم‌های ثانویه خود قرار داد.

برهمین اساس هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی‌ها با افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۳۱ هزار و ۵۰ تومان و قیمت خرید دلار نیز ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان درج شده است.

ضمن اینکه قیمت فروش یورو نیز با افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل معادل ۳۶ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت خرید یورو ۳۵ هزار و ۵۵۰ تومان تعیین شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

گفتنی است، با افزایش بیش از ۳ هزار تومانی قیمت ارز در صرافی‌های بانکی و کاهش اختلاف قیمت ارز بازار آزاد و رسمی، بانک مرکزی ممنوعیت فروش ارز سهمیه‌ای را به هر کارت ملی برداشت؛ بنابراین صرافی‌ها به هر کارت ملی یک بار در سال ۲۲۰۰ دلار ارز سهمیه‌ای می‌فروشند. پیش از این با دستور بانک مرکزی فروش ارز سهمیه‌ای موقتاً در صرافی‌های بانکی متوقف شده بود.

جدیدترین قیمت های امروز :

🥇 سکه_امامی : ۱۵٫۸۵۰٫۰۰۰
🥇 نیم_سکه : ۸٫۳۵۰٫۰۰۰
🥇 ربع_سکه‌ : ۵٫۵۰۰٫۰۰۰
🥇 آبشده_نقدی‌ : ۶٫۱۸۶٫۰۰۰
🥇 گرم۱۸عیار : ۱٫۴۲۸٫۰۰۰

💎 انس_جهانی_طلا : ۱۹۳۱٫۶۰ دلار

🇦🇪 درهم_امارات : ۸٫۵۳۰
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 پوند_انگلیس : ۴۰٫۰۰۰
🇪🇺 یورو_اتحادیه_اروپا : ۳۶٫۸۷۰
🇺🇸 دلار_امریکا_تهران : ۳۱٫۳۰۰

پاسخ دادن