آخرین قیمت گوشت گوسفندی

اقتصادبرتر

 اکنون نرخ هر کیلوگرم شقه بدون دنبه گوشت گوسفندی در میدان بهمن (مرکز توزیع عمده) ۹۸ هزارتومان و در خرده فروشی‌ها ۱۲۰ هزارتومان عرضه می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، علی اصغر ملکی مدیرعامل اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان این مطلب  با اشاره به روند نزولی نرخ گوشت قرمز،  افزود: ابتدای آذرماه روند افزایشی به دلیل چند روز تعطیلی و تاخیر در حمل‌ونقل و افزایش تقاضا، ورودی گوشت به استان تهران کم شده بود که همین امر موجب افزایش نرخ بی‌رویه در بازار گوشت شد که اکنون با مدیریت و جلوگیری از قاچاق دام زنده از کشور و افزایش ورود دام و گوشت به استان تهران، نرخ نسبت به هفته اول ابتدای آذرماه ۲۰ هزارتومان کاهش یافته است. اکنون نرخ هر کیلوگرم دام زنده بین ۴۹ هزار تا ۵۰ هزارتومان، شقه بدون دنبه گوشت گوسفندی در میدان بهمن (مرکز پخش) ۹۸ هزارتومان و در خرده فروشی‌ها ۱۲۰ هزارتومان به‌دست مشتریان تهران می‌رسد.

وی با بیان اینکه گوشت گوسفندی براساس کیفیت قیمت‌گذاری می‌شود، افزود: با توجه به نرخ فعلی دام زنده و شقه بدون دنبه در عمده فروشی‌ها باید نرخ گوشت گوسفندی حدود ۱۱۵ هزارتومان به فروش برسد. امیدواریم با تامین نهاده‌های دامی برای تولید دام زنده و افزایش عرضه دام، نرخ گوشت گوسفندی روند کاهشی را طی کند تا مردم بتوانند از این محصول پروتئینی در سبد غذایی خود بهره‌مند شوند. طبق گزارش‌های میدانی در ابتدای اذرماه امسال نرخ هر کیلوگرم گوشت گوسفندی و گوساله بین ۱۴۰ هزار تا ۲۰۰ هزارتومان عرضه می‌شد.

طبق بررسی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران ران گوساله با ۱۱ هزار تومان کاهش از ۱۲۴ هزار تومان به ۱۱۳ هزار تومان، سردست گوساله با ۱۰ هزار تومان کاهش از ۱۲۱ هزار تومان به ۱۱۱ هزار تومان، چرخ‌کرده مخلوط با ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش از ۹۱ هزار تومان به ۷۸ هزار و ۲۰۰ تومان، ران گوسفندی با ۲۰ هزار و ۶۰۰ تومان کاهش از ۱۴۹ هزار تومان به ۱۲۸ هزار و ۴۰۰ تومان، کف دست گوسفندی با ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان کاهش از ۱۴۷ هزار تومان به ۱۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان و شقه (لاشه) گوسفندی با۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان کاهش از ۱۲۱ هزار و ۷۰۰ تومان به ۱۰۷ هزار تومان  کاهش یافت.

طبق آمارها نیاز سالانه کشور به گوشت قرمز نزدیک یک میلیون تن است که بخش عمده آن از تولید داخلی و نزدیک ۱۰ درصد از محل واردات تامین می‌شود. طی ماه‌های گذشته نیز شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای حمایت از صنعت دامپروری کشور بیش از چهار هزار تن گوشت قرمز گوساله را با نرخ کیلویی ۷۲ هزار و ۵۰۰ تومان از تولیدکنندگان ۱۵ استان کشور خرید تضمینی کرده بود.

پاسخ دادن