آخرین نرخ طلا،سکه و ارز در ۱۶ شهریور ۹۸

آخرین نرخ طلا،سکه و ارز
اقتصاد برتر

در معاملات امروز طلای ۱۸ عیار با نرخ ۴۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان نسبت به روز گذشته ۲ هزار تومان کاهش داشته است همچنین سکه بهار آزادی طرح جدید با نرخ ۴ میلیون و ۱۱۶ هزار تومان نسبت به روز گذشته همین موقع ۳۱ هزار تومان کاهش داشته است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۶ شهریور ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، در بازار معاملاتی آتی آمریکا هر اونس طلا با ۰٫۸۳ درصد کاهش به ۱۵۰۳ دلار رسید.

قیمت طلا با عیار های مختلف عبارتند از:
عیار ۷۵۰: ۴۱۲٫۹۰۰
عیار ۷۴۰: ۴۰۷٫۰۰۰
عیار ۹۰۰: ۴۹۵٫۰۰۰
و عیار ۹۹۹: ۵۴۹٫۴۵۰

نرخ سکه در بازار عبارت است از:
سکه قدیم ۴٫۰۸۰٫۰۰۰
سکه جدید ۴٫۱۱۶٫۰۰۰
سکه ربع ۱٫۳۱۰٫۰۰۰
سکه نیم ۲٫۱۰۰٫۰۰۰
و سکه گرمی ۹۱۰٫۰۰۰
و در حال حاضر حباب سکه جدید با طلا ۸۵٫۰۰۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم با طلا دارای ۵۰٫۰۰۰ هزار تومان می باشد.

نرخ سکه قدیم زیر ۸۶ در بازار عبارت است از:
امام ۴٫۰۹۰٫۰۰۰
نیم ۲٫۰۹۰٫۰۰۰
ربع ۱٫۰۹۰٫۰۰۰

در بازار ارز قیمت های دلار ۱۱۴۵۰ می باشد که نسبت به دیروز۳۰ تومان کاهش داشته است.
سایر نرخ ارز ها عبارت است از:
یورو ۱۲۷۰۰
درهم ۳۱۶۰
پوند ۱۴۲۰۰
دلار استرالیا ۷۹۲۰
دلار کانادا ۸۷۸۰
یوان ۱۷۳۰
لیر ۲۰۵۰

?امروز بازارها مقداری تحت تاثیر اخبار برداشتن گام سوم توسط ایران و نحوه مواجهه غرب وامریکا با این اقدام و تحریمهایی که در یکی دو روز گذشته توسط امریکا بر کشتیرانی، بنادر، سوختگیری و پهلو گرفتن کشتی ایران در بنادر مورد اشاره همچون ترکیه بعد لبنان و اخیرا هم احتمال سوریه قرار گرفت.
?و بعد تحریم هوافضای ایران و تبلیغات منحرف کننده که آزمایشهای موشکی، بالستیک و هسته ای در چارچوب هوافضا مستتر بوده و ادعای اینکه ایران آن را مخفی کرده بوده،
?از طرفی آمدن سرپرست و جانشین موقت مدیرکل آژانس بعد از مرحوم آمانو و تغییر قریب‌الوقوع کمیسر خارجی اتحادیه اروپا و رفتن خانم موگرینی و آمدن رییس جدیدکه وزیرخارجه سابق اسپانیا می‌باشد که ازقضا نزدیکی مواضع با ایران نیز دارد و یا این احتمال در رسانه ها پررنگ است.
?از طرفی تعطیلی یک هفته ای بازار طلای ایران به مناسبت ایام عزاداری سالار شهیدان نیز مزیدبرعلت شده و بازار در حالت تعطیل و رکود و افزایش‌های لفظی می‌باشد چرا که در بازار نیمه تعطیل عملا معاملاتی انجام نمی‌شود. علاوه بر آن در روزهای قبل هم به دلیل کاهش تقاضا معاملات اندک بود.

علی ایحال با توجه به مجموع شرایط که سعی شد دراین مقال گفته شود فردا نیز همین رویه حاکم است تا انشالله بعد ایام عزاداری بازار عکس العمل واقعی را نشان دهد.

✍️ یوسف کاووسی

پاسخ دادن