آرامکو از شرکت هلندی ناامید شد

در حالی که شرکت داچ شل همکاری خود را با آرامکو در سرمایه گذاری مشترک با شرکت موتیوا قطع کرده است، آرامکو شرکت پالایشگاهی موتیوا را برای فراوری و تولید محصولات پتروشیمی به آمریکا منتقل می کند.

تهران- اقتصاد برتر- ۳۱ اردیبهشت ۹۶

به گزارش رویترز رئیس شرکت امین ناصر اعلام کرد: شرکت ملی نفت آرامکو عربستان به دنبال توسعه فرصت های جدید در آمریکا طی ۱۰ سال آینده است و می خواهد فعالیت های اقتصادی خود را در قالب ایجاد پالایشگاه «موتیوا» در آن کشور دنبال کند.

وی در حاشیه کنفرانس مسئولان اقتصادی آمریکا و عربستان به رویترز گفت: «موتیوا چیزی است که ما با جدیت آن را دنبال می کنیم تا توسعه آن را در آمریکا شاهد باشیم.

ناصر افزود: از طریق سرمایه گذاری به دنبال توسعه اقتصادی در آمریکا طی ۱۰ سال آینده هستیم و فرصت های بسیار زیادی برای رشد در این کشور داریم. ما به دنبال فراوری و همچنین تولید محصولات پتروشیمی در این کشور هستیم.

بر اساس این گزارش پیش از این شرکت موتیوا با سرمایه گذاری مشترک آرامکو و شرکت داچ شل فعالیت می کرد اما در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ این شرکت هلندی_انگلیسی از ادامه کار منصرف شده است. بنابراین با این شرایط آرامکو باید ۲٫۲ میلیارد دلار به شرکت داچ_شل پرداخت کند.

ترامپ دیروز به عربستان سفر کرد و قرار است در این سفر توافق های اقتصادی امضاء برسد روز گذشته قراردادهایی به ارزش دهها میلیارد دلار به امضاء رسید.

پاسخ دادن