آشپزخانه صحرایی روی وانت برقی

آشپزخانه سیار روی وانت شاید برای کثیف نشدن محیط زیست ابزار مناسبی باشد اما قطعاً قیمت آن خیلی بیشتر از حد انتظار است.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، کمپانی نوظهور وانت سازی برقی ریویان فقط در برقی سازی وانت نوآور نیست بلکه ایده‌های جدیدی در پیک نیک و گذراندن وقت در طبیعت هم دارد. طراحان این وانت به این فکر افتاده اند که برای ماندن در دل طبیعت، خوردن وعده‌های غذایی تعطیل بردار نیست برای همین در همان کارخانه آشپزخانه کوچکی را در وانت‌های جدید خود طراحی کرده اند که هم اجاق گاز برقی دارد، هم کتری را می‌توان روی آن جوش آورد و هم جای کافی برای ذخیره مواد غذایی دارد و هم یک سینک کوچک هم روی آن نصب شده است. نام آن را هم آشپزخانه اردویی گذاشته است و به صورت کشویی از وانت بیرون می‌آید. ایده نو و رادیکالی به نظر می‌رسد اما برای طبیعت گردی به نظر مناسب می‌آید. اگر مستقیم هنگام خرید وانت آن را سفارش بدهید، باید ۵۰۰۰ دلار دیگر روی قیمت این خودرو بگذارید.

به نظر می‌رسد که این مبلغ برای یک سینک ساده ۵ گالنی با یک اجاق الکتریکی و کتری و چند ظرف مخصوص آشپزی کمی گران باشد. اما وقتی به جاسازی ماهرانه و بی نقص این آشپزخانه در وانت نگاه می‌کنید، و اینکه چقدر به پاک نگه داشتن محیط زیست و طبیعت کمک می‌کند شاید وسوسه شوید و آن را خریداری کنید. انرژی مورد نیاز برای این آشپزخانه را هم انرژی الکتریکی تأمین می‌کند که چون خودرو برقی است قاعدتاً به سمت کاهش تولید آلاینده‌های کربنی پیش می‌رود. برای این وانت در بخش بار هم یک چادر مسافرتی تعبیه شده که کشویی است و به راحتی باز و بسته می‌شود.

قیمت وانت R1T‌ برقی در بازار ۷۵ هزار دلار است، ضمن اینکه این قیمت پایه است و اگر می‌خواهید میزان پیمایش آن به ازای هر بار شارژ را بالاتر ببرید و به ۴۰۰ مایل (۶۴۰ کیلومتر) برسانید باید ۱۰ هزار دلار دیگر به قیمت آن بیفزایید.

پاسخ دادن