آغاز بارش‌ها از فردا در نیمی از کشور

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود ۲ سامانه بارشی به کشور طی فردا (دوشنبه) و روز پنجشنبه خبر داد و گفت: بارش‌ها در نیمه غربی کشور از فردا شب آغاز می‌شود و با ورود مجدد سامانه بارشی دوم، از روز پنجشنبه تا شنبه در اکثر نقاط کشور بارندگی خواهیم داشت.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ دی ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان هواشناسی، امین حسین نقشینه درباره وضعیت جوی کشور افزود: امروز و فردا بیشتر مناطق کشور جوی پایدار را خواهد داشت و در شهرهای صنعتی و پرتردد انتظار انباشت غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا را داریم. از بعد از ظهر فردا با ورود سامانه بارشی به نواحی غرب و شمال غرب، افزایش ابر و به‌تدریج بارش برف و باران، گاهی رعد و برق و وزش باد انتظار می‌رود.

نقشینه ادامه‌داد: این شرایط تا پیش از ظهر سه‌شنبه در این نواحی و بخش‌هایی از جنوب غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی تداوم خواهد داشت. روز پنجشنبه با ورود سامانه بارشی دیگری از سمت غرب کشور، روی ارتفاعات زاگرس و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران و برف و رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، روز پنجشنبه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر برای سواحل این دریا بارش باران و وزش باد خواهیم داشت. دریای خزر امروز و پنجشنبه مواج و متلاطم است. آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری و غبار آلود خواهد بود . بیشینه دمای تهران امروز ۱۱ و فردا ۱۲ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است.

پاسخ دادن