آغاز بارش برف و باران در نیمی از کشور

اقتصادبرتر

 کارشناس سازمان هواشناسی از آغاز بارندگی‌ها در نیمی از کشور خبر داد و گفت: امروز اوج بارش ها را در دو استان گیلان و مازندران خواهیم داشت و دما در نیمه شمالی کشور تا ۱۲ درجه کاهش خواهد یافت.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ آبان ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان هواشناسی، کبری رفیعی امروز (سه‌شنبه) درباره وضعیت آب و هوا گفت: از امروز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل بارش‌ها آغاز می‌شود. امروز در بخش‌های از شمال غرب و غرب کشور از جمله در کردستان، شرق کرمانشاه، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز، اصفهان، بوشهر، فارس، یزد، خراسان شمالی و خراسان‌رضوی، ایلام و لرستان شاهد بارندگی خواهیم بود که بارش‌ها در نقاط مرتفع و سردسیر به شکل برف خواهد بود.

رفیعی ادامه‌داد: بارش‌ها فردا در استان‌های ساحلی خزر و بخش‌هایی از جنوب غرب کشور با شدت کمتر ادامه خواهد داشت، همچنین انتظار آب‌گرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها نیز در این دو روز وجود دارد. امروز و فردا در این مناطق کاهش دید و لغزندگی در جاده‌ها رخ می‌دهد که لازم است رانندگان در تردد از مسیرها تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند. روز چهارشنبه از شدت فعالیت سامانه بارشی کم می‌شود اما همچنان شاهد بارندگی در برخی مناطق مرکزی و غرب خواهیم بود، با این حال در استان‌های لرستان، مرکزی و اصفهان بارش‌ها ادامه دارد و اواخر وقت چهارشنبه این سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

این کارشناس هواشناسی اضافه‌کرد: بارش‌ها در این دو روز در ارتفاعات به شکل برف است و حتی برای شب‌ها یخبندان پیش‌بینی می‌شود. امروز و فردا دما در اکثر مناطق کشور به‌ویژه در نیمه شمالی کشور نزدیک به ۶ تا ۱۲ درجه کاهش پیدا می‌کند. روزهای پنجشنبه و جمعه مجددا بازگشت آلودگی هوا را خواهیم داشت. امروز تنگه هرمز و شرق خلیج‌فارس و دریای خزر مواج و طوفانی خواهد بود. هوای تهران امروز ابری با بارش پراکنده خواهد بود، دمای تهران امروز ۱۴ درجه بالای صفر است و روز چهارشنبه شرایط برای بارندگی در تهران کاملا فراهم است و هوای پایتخت مطلوب‌ خواهد شد. همچنین فردا دمای هوا در تهران به طور محسوسی کاهش خواهد داشت.

پاسخ دادن