آغاز به کار آزمایشی «رمز ریال» از شهریور ماه

رئیس‌کل بانک مرکزی درباره اقدامات بانک مرکزی درخصوص «رمزریال» گفت: بررسی‌ها و اقدامات لازم برای رمزریال در حال انجام است و مقرر شده از شهریورماه شروع شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۴ تیر ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بانک اول، علی صالح‌آبادی در ادامه در توضیح این مسأله افزود: رمزریال به‌جای همین اسکناسی که مردم در دست دارند، خواهد بود و فرد به‌جای اینکه اسکناس داشته باشد رمزریال دارد؛ به آن مفهوم جهانی (رمزارز) نخواهد بود و ریال‌های اسکناس جای خود را به رمزریال می‌دهند.

رئیس‌کل بانک مرکزی درباره زمان و نحوه اجرای رمز ریال نیز گفت: با تکمیل زیرساخت‌های لازم ان‌شاءالله از شهریورماه عملیاتی خواهد شد و قبل از اجرا نیز حتماً به‌میزان کافی آموزش‌ها و اطلاع‌رسانی‌ها انجام می‌شود تا مردم با سازوکار آن آشنا بشوند و در جریان ماجرا قرار بگیرند؛ ضمناً ابتدا به‌صورت آزمایشی از یکی از مناطق آغاز می‌شود و بعد به سراسر کشور تسرّی خواهد یافت.

صالح‌آبادی همچنین درباره اقدامات دولت و بانک مرکزی درباره رمزارز و نظارت بر این حوزه، با بیان اینکه این موضوع در دولت درحال جمع‌بندی است، خاطرنشان کرد: این مسأله در اختیار آقای دکتر رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری است که دراین‌باره در حال بررسی هستند تا در سطح دولت تصمیم‌گیری بشود.

پاسخ دادن