آغاز دوباره بارش‌ها از روز شنبه در برخی مناطق کشور

سیل
اقتصادبرتر

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، روز جمعه بیشتر مناطق کشور دارای جوی آرام است، همچنین بارش پراکنده باران در مناطق شمالی تا فردا ادامه دارد؛ از بعدازظهر روز شنبه هفته آینده با گذر موج تراز میانی برای نوار شمالی و برخی استان‌ها رگبار باران و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان هواشناسی، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در مورد آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز بخصوص در ساعات بعد از ظهر برای مناطقی از استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور افزود: امروز در منطقه زابل و نوار شرقی کشور وزش باد پدیده غالب خواهد بود و در سایر مناطق جوی آرام و پایدار برقرار است. فردا پنجشنبه نیز ادامه بارش‌ها را در نوار شمالی کشور خواهیم داشت، اما بارش‌ها در جنوب کشور تضعیف خواهد شد. روز جمعه برای بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود.

رفیعی ادامه داد: از بعدازظهر روز شنبه و طی روز یکشنبه هفته آینده با گذر موج تراز میانی از روی نوار شمالی کشور در مناطقی از شمال غرب، سواحل شمالی کشور، خراسان شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران و استان‌های همدان، مرکزی، قم و شرق لرستان، چهار محال‌ و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید را خواهیم داشت.

  • کاهش نسبی دما در سواحل شمالی

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه دریای خزر را در دو روز آینده مواج و متلاطم است، گفت: از بعدازظهر شنبه و روز یکشنبه و هم‌زمان با شروع بارش‌ها در سواحل شمالی کشور کاهش نسبی دمای هوا را شاهد خواهیم بود. در مورد وضعیت جو تهران نیز آسمان تهران امروز صاف خواهد بود که در برخی مواقع با وزش باد همراه و در بعدازظهر نیمه‌ابری پیش‌بینی شده است. بیشترین دمای تهران امروز به ۳۷ درجه و کمترین دما به ۲۷ درجه بالای صفر خواهد رسید.

پاسخ دادن