آغاز معاملات صندوق پالایشی یکم از شنبه منتفی شد

اینفوگراف: جزئیات پذیره‌نویسی صندوق دوم ETF دولتی

با گذشت بیش از دو ماه از پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم و در شرایطی که سهام این صندوق در زیان قرار دارد، آغاز معاملات این صندوق در بورس از فردا منتفی شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۶ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر با گذشت بیش از دو ماه از پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم و در شرایطی که سهام این صندوق در زیان قرار دارد، آغاز معاملات این صندوق در بورس از فردا منتفی شد.

معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران گفت: هنوز درخواستی از طرف مدیر صندوق پالایشی یکم به شرکت بورس تهران برای فراهم شدن معامله واحدهای این صندوق ارسال نشده است.

محمود گودرزی درباره زمان معامله صندوق پالایشی یکم افزود: در صورتی که اقدامات لازم در شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام شود و پس از تکمیل فرایند قانونی برای قابل معامله شدن، مدیر صندوق پالایشی یکم به شرکت بورس تهران درخواست می دهد. بعد از ارسال درخواست به شرکت بورس تهران، طی یک الی دو روز کاری، فرایند معامله این صندوق فراهم می شود و شرکت بورس در اطلاعیه ای به سهامداران اطلاع می دهد.

معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران همچنین گفت: به محض تکمیل اطلاعات، امکان معامله صندوق فراهم می شود، اما روز شنبه امکان معامله واحدهای این صندوق وجود ندارد.

مدیر امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی پیشتر گفته بود از روز شنبه صندوق پالایشی یکم در پرتفوی تمام سرمایه‌گذارانی که کد بورسی فعال دارند، قرار گرفته و قابل معامله خواهد شد.

پاسخ دادن