آغاز کمپین نذر آب در سه استان کشور

رئیس جمعیت هلال‌احمر در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی از هزینه ۱۷۰ میلیارد ریالی برای تامین بسته غذایی برای نیازمندان خبر داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۰ مرداد ۹۷

رئیس جمعیت هلال‌احمر در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی از هزینه ۱۷۰ میلیارد ریالی برای تامین بسته غذایی برای نیازمندان خبر داد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر همچنین درباره آغاز کمپین نذر آب در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی که با مشکلات خشکسالی مواجه شده‌اند، گفت: هلال احمر با توجه به وضعیت بخش‌هایی از این استان‌ها که بحرانی شده است، بر اساس وظیفه ذاتی خود به کمک این مردم می‌پردازد.
وی اظهار کرد: کمپین نذر آب که از ۱۶ مرداد آغاز شده و دارای سه محور است و شامل ارسال آب به صورت آب آشامیدنی و توزیع تانکر آب در ۵۰۲ روستا که احتیاج فوری به آب داشتند، می‌شود. همچنین ۵۰ هزار بسته غذایی میان نیازمندان توزیع می شود که مبلغ ریالی آنها تا کنون ۱۷۰ میلیارد ریال از منابع داخلی هلال احمر بوده است.
پیوندی با اشاره به اینکه بخش سوم فعالیت‌های هلال‌احمر در کمپین نذر آب، اعزام پزشکان داوطلب و کاروان های سلامت است، افزود: این پزشکان با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی، خدمات درمانی رایگان ارائه می‌کنند.
وی اعلام کرد:‌ هموطنان می‌توانند برای کمک به آسیب‌دیدگان خشکسالی در این سه استان، عدد ۴ را به سامانه ۲۰۹۹۹۹۹ ارسال و هزینه روزانه یک بطری آب معدنی را تقبل کنند.

بنابراین گزارش با توجه به اینکه همچنان به شماره حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر برای کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه مبالغی واریز می شود؛ هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب ۶۶۶۶۶ نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند.
همچنین شماره کارت های ۶۱۰۴۳۳۷۵۸۰۰۰۰۳۷۸ و ۵۸۹۲۱۰۱۲۳۱۵۱۰۸۷۲ و ۵۰۲۹۳۸۷۰۱۰۰۱۱۸۷۹ به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#۵۱۵۱*۷۳۳*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است.

*صدا و سیما

پاسخ دادن