آفتاب در طلعت آفتاب

۱۴ خرداد ماه سال ۱۳۶۸ یکی از اندوه بارترین و در عین حال یکی از پر شکوه ترین روزهایی است که ملت مسلمان ایران در طول سال های پس از پیروزی انقلاب به خود دیده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۴ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، در این روز از یک سو رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به ملکوت اعلی پیوست و عالمی را در غم ارتحال خود سوگوار کرد و از سوی دیگر، بزرگ مردی از سلاله پاک پیامبر گرامی اسلام به رهبری و زعامت عظیم ترین انقلاب تاریخ معاصر جهان برگزیده شد. و اکنون پس از سال ها شاهد درستی این انتخاب مبارک هستیم. ناخدایی که در امواج سهمگین دریای فتنه های داخلی و خارجی، کشتی انقلاب را با درایت و روشن بینی به ساحل نجات هدایت کرده است.

آفتاب در طلعت آفتاب

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، مجدد اسلام در جهان مادی و ظلمانی قرن بیستم، حضرت امام خمینی قدس سره، در پی یک بیماری تقریبا طولانی، با دلی آرام و قلبی مطمئن به سوی رفیق اعلی سفر نمودند و ملت با ناباوری، غم سنگین فراغ امام را بر دوش خود احساس کرد. دشمن مستکبر و کینه توز که سالها خود را برای چنین لحظه هایی آماده ساخته بود، به گمان خام خود، به مقصود نزدیک شده بود. اما دو عامل بسیار مهم در کنار هم، اسباب شکست، خواری و ناامیدی دشمن و امید و شادمانی مؤمنان و مستضعفان را فراهم کرد. حضور ده میلیون عزادار در بزرگترین تشییع و خداحافظی، توفانی از اراده میلیونی مردم را در حفظ دستآوردهای انقلاب اسلامی و اظهار ارادت، محبت و اطاعت از رهبری انقلاب را به وجود آورد. توفانی که همچون توفان «طبس» که هواپیماهای تجاوزگر را در هم کوفت، امیدهای دشمن را به یاس مبدل نمود. در کنار حضور خیره کننده مردم عزادار و ماتم زده، اجلاس فوق العاده مجلس خبرگان رهبری و تصمیم گیری سریع و قاطع و انتخاب صحیح و درست آنان، انقلاب اسلامی را صاحب سکانداری امین، با تقوا، بادرایت، شجاع و مدیر کرد. در واقع یک روز هم، انقلاب و ملت بدون رهبر و نقطه امید به سر نبرد و رحمت واسعه الهی، آن حضور عجیب و بی سابقه را به بار نشاند. به این ترتیب، دوره دوم ریاست جمهوری مقام معظم رهبری به پایان نرسید. امام از میان ملت رخت بربست و خلف و شاگرد و مرید صالح او طلوع کرد.

آیه الله العظمی خامنه ای، پرورش یافته مکتب قرآن و آشنای دیرینه آن است. زمزمه های تلاوت آیات قرآنی را با دل و جان می شنود و در چشم انداز معارف وحی، دنیای امید خویش را می بیند. آن بزرگوار پرورش یافته مکتب اهل بیت علیهم السلام و الهام گرفته از زندگی آنان است. وجودش مملو از عشق والا و علاقه فراوان به خاندان پاک رسول الله صلی الله علیه و آله می باشد. نماز، آشنای دیرین و همراه همیشگی ایشان است، بی آلایشی و سادگی از افتخارات زندگی حضرتش بوده است و آراستگی به زیور قناعت و سادگی و پیراسته بودن از رذایل طمع و حرص و تکبر، از بارزترین حالات روحی و رفتاری اوست. تأدب به آداب شرع و تقید به موازین تقوا و پرهیزگاری، عمل به وظایف الهی و شوق به نوافل و مستحبات و پرهیز از محرمات و رذایل اخلاقی، از صفات و حالات روحی و رفتاری حضرتش می باشد . سراسر زندگی پربرکتش آمیخته از عشق به مردم مستضعف و متعهد است. شیفتگی به مردم این مرز و بوم، نغمه ای است که در آهنگ رفتار و نگاهش هویداست و نور امید و اعتماد را در آینه پاک و زلال دلها می نشاند. شجاعت و مردانگی، از صفات بارز ایشان است.

ولی فقیه زمان و رهبری هوشمندانه و مدبرانه
معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی رحمه الله علیه، در بیانات متعددی به تایید روش و منش حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی پرداختند از جمله می فرمایند: در بین دوستان و متعهدان به اسلام و مبانی اسلامی از جمله افراد نادری هستید که چون خورشید، روشنی می دهید.

امام خمینی قدس سره شریف :

ما ندانیم که دلبستۀ اوئیم هَمه‏

‏‏مست و سَرگشتۀ آن روی نکوئیم همه‏

فارغ از هر دو جهٰانیم و ندانیم که ما‏ ‏دَر پی غمزه او بادیه پوئیم هَمه‏

‏‏ساکنان دَر میخانۀ عشقیم مُدام‏ ‏از ازل مَست از آن طرفه سبوئیم هَمه‏

‏‏هَرچه بوئیم ز گلزار گلستان وی است‏ ‏عطر یار است که بوئیده و بوئیم هَمه‏

‏‏جُز رُخ یار جمٰالی و جمیلی نبود‏ ‏در غم اوست که در گفت و مگوئیم هَمه‏

‏‏خود ندانیم که سرگشته و حیران همگی‏

‏‏پی آنیم که خود روی بروئیم هَمه‏

رحلت امام خمینی(قدس سره شریف) تسلیت باد

پاسخ دادن