آقای همتی ترمز دلار را بکشید

آقای همتی ترمز دلار را بکشید

مهسا خادم المله – خبرنگار-  نرخ دلار بعنوان شاخصی در ارزهای خارجی طی هفته گذشته روند صعودی داشت و تاثیر خود را روی سایر کالاها خصوصا کالاهای وارداتی برجای گذاشت .

تهران – اقتصادبرتر – ۲۶ اردیبهشت ۹۹

عبدالناصر همتی در روزهای اول نشستن بر صندلی ریاست بانک مرکزی وعده های فراوانی در خصوص مدیریت بازار ارز داد اما اکنون بتدریج در مسیری قرار می گیرد که سیف مدیر قبلی قرار گرفت . اوضاع قیمت دلار در بازار بگونه ای است که باید گفت مدیریت دلار در بازار از کنترل بانک مرکزی خارج شده و یا بانک مرکزی خودش با هدف در آمد زایی و جبران کسری بودجه دولت با نرخ دلار بازی می کند ! موضوع دوم مطلبی است که رییس بانک مرکزی در ابتدای مدیریت خود آن را نهی می کرد و گذشتگان را بخاطر این اشتباه سرزنش می نمود . اکنون باید به آقای همتی گفت ، عامل اصلی گرانی های بازار در این روزها ، بازی های حساب شده شما و همکارانتان با نرخ دلار است .
براساس معاملات انجام شده روز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت در صرافی‌های مجاز هر یک دلار به قیمت ۱۶ هزار و ۸۵۰ تومان و هر اسکناس یورو به قیمت ۱۸ هزار و ۲۵۰ تومان معامله شدند.

برای پیدا کردن دلایل افزایش قیمت پراید نباید آدرس غلط بدهیم و خودرو ساز را به غلط عامل افزایش قیمت پراید معرفی کنیم ، در حقیقت عامل افزایش قیمت پراید افزایش نرخ دلار است که نخ آن در دست آقای همتی است . درسال ۸۶ که قیمت #دلار ۹۳۵ تومان بود قیمت #پراید هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شد . به عبارتی قیمت یک دستگاه پراید در آن زمان حدود ۸۰۰۰ دلار بود . حال اگر قیمت دلار ۱۶۳۰۰ تومان باشد که الان بیشتر از این است، قیمت پراید باید ۱۳۰ میلیون تومان بشود . و باز اگر قیمت دلار بالاتر برود که پیش بینی بازار این است که حتما بالا می رود ، قیمت پراید چقدر باید بشود ؟ رئیس کل بانک مرکزی خوب می فهمد که افزایش قیمت دلار یعنی افزایش قیمت کالاهای ضروری مردم و به عبارتی تشدید فشار مضاعف به مردم کوچه و بازار ، بهتر است آقای همتی بخاطر خوشایند دیگران اینقدر با زندگی و مایحتاج ضروری مردم بازی نکنند .

پاسخ دادن