آقای همتی مدیر سیاست‌های مالی و پولی شما هستید!

سه نکته درباره اینتکس
اقتصاد برتر

رئیس کل بانک مرکزی که خود از محور‌های اصلی ناکارآمدی اقتصاد در کشور بوده است، در دو ماه مانده به پایان کار دولت مدعی است، قدرت خرید مردم با حرف و جنجال سیاسی تقویت نمی شود.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۶ فروردین ۱۴۰۰

سخنان عبدالناصر همتی در حالی انجام می‌شود که مهمترین متغیر‌های اقتصادی برای نجات کشور در اختیار آقای همتی و همکارانشان در بانک مرکزی بوده است. چطور ایشان از این اهرم‌ها استفاده نکرده و دو ماه باقیمانده به پایان کار دولت به فکر مردم افتاده اند، جای تعجب دارد! رئیس کل بانک مرکزی می‌گوید، قدرت خرید مردم با حرف و جنجال سیاسی تقویت نمی شود با سرمایه گذاری گسترده و مولد است که تولید و رفاه افزایش می‌یابد.

“عبدالناصر همتی” در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: در نخستین روزهای کاری سال نو ذکر چند نکته را ضروری می‌دانم، کشورمان در دوسال گذشته دوران بسیار سختی را پشت سر گذراند. وی با بیان اینکه این میزان از انواع تحریم‌ها و فشارها به درآمد ارزی و تجارت و مبادلات بانکی بین المللی می‌توانست اقتصاد هر کشوری را متلاشی و از پا در بیاورد، اظهار داشت: فشار اقتصادی زیادی به طبقه متوسط و با درآمد پایین جامعه وارد آمد، استقامت و مقاومت مردم به خصوص تاب آوری کشور فوق العاده بود.

رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: قبلاً گفتم ناگفته‌هایی وجود دارد که به موقع خود خواهم گفت. ولی انصاف نیست افرادی که نتایج عملکردشان در چند دهه گذشته برای مردم و صاحبنظران آشکار است و معضلات ساختاری اقتصاد نتیجه تصمیمات قبلی آنهاست، عملکرد دو سال بسیار سخت اخیر را با شرایط عادی آن هم با درآمد ارزی چندین ده میلیارد دلاری مقایسه و حکم بر ضعف عملکرد صادر کنند.

وی گفت: فضای انتخاباتی و برخی ضعف‌های بخشی در تمشیت امور مردم نباید فضای لازم برای تلخ کردن شیرینی شکست فشار حداکثری را فراهم بسازد. همتی افزود: شرایط معیشتی بخش عمده‌ای از مردم با وجود همه تلاش‌های مسئولین و جبران‌های انجام گرفته نیازمند توجه جدی غیر شعاری است.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بهبود انتظارات و شرایط کسب و کار و کاهش نااطمینانی‌ها از شرایط اصلی سرمایه‌گذاری هستند. هیچکس حق ندارد در خصوص این موضوع مهم فرصت سوزی کند.

متاسفانه در هفته‌های پایانی کار دولت و در شرایط تشدید کرونا در کشور، دولتمردان به جای اینکه با قوت به کار ادامه دهند و از روزهای باقیمانده کاری خود برای بهبود وضعیت مردم استفاده کنند، اقدام به ناگفته‌های دوران مدیریت خود می‌کنند و با سخنان مایوس کننده خود وضعیت اقتصاد و مردم را بدتر می‌کنند. برای اطلاع از واکنش مردم به سخنان آقای همتی ، کافی است در سایت های مختلف کامنت هایی را که مردم زیر حرف های آقای همتی گذاشته اند را مرور کنید تا ببینید مردم نظرشان درباره این نوع حرف زدن مسئولان در روزهای پایان کار دولت چیست؟

پاسخ دادن