آقای وزیر، کرونا با خواهش و تمنا جمع نمی شود!

وزیر بهداشت در یادداشتی از بی توجهی به افزایش آمار مبتلایان به کرونا گلایه کرد، ضمن تحسین تلاش آقای وزیر و همکارانش برای مقابله با کرونا ، باید به ایشان گفت، برادر با خواهش و تمنا و گلایه و انتقاد آمار مبتلایان و مرگ و میر‌های ناشی از کرونا کاهش نخواهد یافت.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

همانطور که در روز سیزده بدر، اراده کردید و با کمک سایر نیروها پارک‌ها را مسدود کردید و مردم نتوانستند به تفرجگاه‌ها بروند، در سفر‌های نوروزی هم باید همین کار را می‌کردید. جاده‌ها را باید می بستید و جرایم سنگین می‌گذاشتید تا از هزاران سفر که بگفته خودتان سفر‌های مرگ کرونایی است جلوگیری می شد. اما در ایام نوروز و پیش از آن شاهد بودیم که در دولت متاسفانه هماهنگی و اراده یک دستی وجود نداشت، برخی هتل‌ها و مراکز گردشگری را برای مسافر آماده می‌کردند، به پایانه‌های وسایل حمل و نقل از هواپیما گرفته تا قطار و اتوبوس دستور حمل مسافر حتی بدون تست کرونا را دادند و برخی در وزارت بهداشت با سفر‌ها مخالفت می‌کردند. اگر همه تصمیم گیرندگان اعضای دولت هستند، مسئول این تناقض در دولت کیست !؟ شما از مردم نباید انتظاری بیش از این داشته باشید از همکارانتان در دولت باید انتقاد کنید که چرا زمینه سفر در همه امور را فراهم کردند و غیر مستقیم مردم را تشویق به سفر نمودند تا اینکه آمار تلفات کرونا سه رقمی شود!

متاسفانه جنابعالی هر وقت نمی توانید حرفتان را در دولت پیش ببرید، از مردم گلایه می‌کنید و بارها تکرار کرده اید که التماس کردید ، از مردم خواهش و تمنا کرده اید که سفر نروند و باز هم مردم می‌روند، اداره امور کشور در سطح ملی آن هم برای مقابله با خطری مرگ آفرین مثل کرونا با خواهش ، تمنا و التماس میسر نمی شود. شما باید تناقض های داخل دولت را درست کنید. و از آقای رئیس جمهور و سایر اعضای دولت گلایه کنید که با تصمیمات خود مدیریت مقابله با کرونا را سست می‌کنند. عامل افزایش آمار تلفات را باید در درون دولت پیگیری کنید. مردم ما همین هستند و بیش از این نباید از آنها انتظار داشته باشید. عده ای در جامعه هنوز اعتقادی به مقابله با کرونا و استفاده از ماسک ندارند! و ماسک نمی زنند ! بنظر شما این افراد با خواهش و تمنا ماسک می‌زنند!؟ قطعا نخواهند زد لذا با این عده از مردم که جان دیگران را به خطر می‌اندازند با زبان قانون و زور باید رفتار کرد و تنها راهش این است که جاده‌ها روی سفر‌های غیر ضرور بسته شود. لذا دیگر تکرار نکنید که خواهش و تمنا و التماس کردید و کسی گوش نکرد، قطعا گوش نخواهند کرد و با این استراتژی نمی توانید کرونا را شکست دهید. از طرف دیگر موضوع تولید داخل واکسن را سرعت ببخشید. با روندی که در تولید واکسن داریم ، متاسفانه تا سال آینده هم نمی توانیم همه مردم را واکسینه کنیم.

سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یادداشتی با اشاره به خیز چهارم کرونا و افزایش تعداد بستری‌ها در کشور، ضمن گلایه از تصمیم‌گیری‌های اخیر مسئولان درباره سفر‌های نوروزی گفت: گروهی فکر کردند فراز و فرود منحنی‌های کرونایی، فتوشاپ است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ویروس مهاجم از هوا و زمین به همه جا پر گشود، گفت: نوشتیم… گفتیم… التماس کردیم… قسم دادیم که دو تا سه هفته صبوری کنید، مهلت بدهید، تا مثل سال قبل از فرصت تعطیلات سال نو استفاده کنیم و با تشدید بیماریابی در طرح شهید سلیمانی خانه به خانه شعله‌های کوچک را شناسایی و مهار نماییم تا به هم نپیوندند و آتش دامن پهنه کشورمان را نگیرد.

پاسخ دادن