آلایندگی بالای نیروگاه‌های فرسوده در تهران

نیروگاه
اقتصادبرتر

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ایران با بیان اینکه نیروگاه‌های فرسوده تهران آلایندگی بالایی دارند، گفت: تلاش می‌کنیم کلنگ ساخت نیروگاه ملی با دریافت مجوزهای لازم از سازمان حفاظت از محیط زیست در نیروگاه بعثت تهران بر زمین زده شود.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۶ مهر ۹۹

«محسن طرز طلب»گفت : قرار بود نیروگاه ملی در بویین زهرا احداث شود و اقدام‌های لازم برای عملیاتی شدن آن نیز صورت گرفته بود اما ایجاد این نیروگاه در بویین زهرا نیاز به همکاری مقام‌های استانی داشت که هیچ همکاری انجام نشد به گونه‌ای که حتی زمین مورد نیاز هم در اختیار قرار نگرفت، بنابراین قولی که داده شده بود برای ایجاد این نیروگاه در نیمه نخست امسال به دلیل عدم همکاری، با تاخیر روبرو شد.

مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی ایران افزود: براین اساس تلاش می‌شود کار ایجاد نیروگاه ملی در مکان فعلی نیروگاه بعثت تهران عملیاتی شود و با صدور مجوز از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست، کلنگ احداث بر زمین زده خواهد شد و تلاش خواهد شد تا پایان امسال این کار محقق شود.

طرزطلب با ابراز امیدواری نسبت به اینکه تا یک ماه دیگر مجوز لازم از سوی سازمان حفاظت محیط زیست صادر شود، گفت: چنانچه مجوز در زمان تعیین شده صادر نشود بررسی برای ایجاد این نیروگاه در مکان دیگری آغاز خواهد شد.

وی افزود: تهران به دلیل وجود نیروگاه‌های فرسوده با راندمان پایین در آن، برای احداث نیروگاه ملی اولویت دارد و همه تلاش‌ها بکار گرفته خواهد شد تا این امر در تهران محقق شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید نیروی برق حرارتی ایران افزود: اکنون نیروگاه‌های فرسوده تهران هم آلایندگی بالایی دارند و هم مصرف آب آنها زیاد است، بنابراین ضروری است با مساعدت سازمان حفاظت محیط زیست نیروگاه ملی در این شهر احداث شود.

پاسخ دادن