آلودگی هوای تهران تا روز پنجشنبه ادامه دارد

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، امروز بر میزان انباشت آلودگی در تهران افزوده می‌شود، همزمان با ورود سامانه بارشی و وزش باد، هوای تهران نیز از عصر پنج شنبه تا جمعه شب پاک خواهد شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ آذر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان هواشناسی، کبری رفیعی در این باره افزود: به دلیل کاهش دما در پایتخت دوباره از روز شنبه با انباشت آلاینده ها و وارونگی دما در پایتخت مواجه هستیم. از اواسط وقت امروز سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود. این سامانه بارشی ابتدا استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی سپس اردبیل و کردستان را در بر می‌گیرد.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش‌ها به شکل برف خواهد بود و از اواخر وقت چهارشنبه و روز پنج‌شنبه نیز در بیشتر مناطق نیمه غربی کشور بارش‌ها ادامه خواهد داشت. در سواحل دریای خزر و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز نیز شاهد بارش خواهیم بود. روز جمعه به تدریج از میزان شدت بارش‌ها در نیمه غربی کشور کم می‌شود و بارش‌ها به سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز، مناطق مرکزی و شرق و شمال شرق کشور محدود می‌شود.

رفیعی خاطر نشان کرد: روز پنج‌شنبه در مناطقی از شمال غرب و غرب و روز جمعه نیز در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و مرکز کشور، کاهش نسبی دما بین شش تا هشت درجه انتظار می‌رود. از امروز تا اوایل روز جمعه، دریای خزر مواج پیش‌بینی و هشدار زرد برای این مناطق صادر شده است. روزهای جمعه و شنبه نیز خلیج‌فارس مواج و طوفانی خواهد شد.

پاسخ دادن