آلودگی هوای تهران گاهی از مرز خطرناک عبور می‌کند

شاخص آلودگی هوا در کلانشهرها در وضعیت ناسالم برای همه است اما در برخی ایستگاه به مرز بالای ۲۰۰ و حتی ۴۰۰ یعنی وضعیت بسیار خطرناک هم رسیده‌ است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۰ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، عباس شاهسونی رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت افزود: اکنون شاخص آلودگی هوا در شهر تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه‎هاست (شاخص بالای ۱۵۰ تا ۲۰۰). ۱۷ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهر تهران شاخص بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ و ناسالم برای همه مردم را نشان می دهد. بالاترین و بدترین شاخص در شهرری و در ایستگاه پارک سلامت منطقه ۱۷ است که شاخص ۱۷۸ را نشان می دهد و در مقایسه با سال گذشته تعداد روزهای با شاخص ناسالم برای همه مردم و ناسالم برای گروههای حساس افزایش پیدا کرده است. متاسفانه در برخی روزها و ساعت ها شاخص آلودگی هوای شهر تهران در برخی ایستگاه‎ها به بالای ۲۰۰ یعنی شاخص بسیار ناسالم می رسد به عنوان مثال دیشب در ایستگاه میدان امام خمینی (ره) شاخص آلودگی هوا به عدد ۲۱۰ رسید و در واقع از رنگ قرمز هم عبور کرده و به رنگ بنفش رسیده است.

  • آلودگی تا سه شنبه ادامه دارد، در خانه بمانید

شاهسونی افزود: بررسی ها نشان می دهد این وضعیت غلطت آلاینده ها و پایداری هوا تا سه شنبه این هفته ادامه دارد و میزان غلطت و آلایندگی هوا افزایش پیدا می کند. در این شرایط توصیه اکید وزارت بهداشت این است که مردم به خصوص کودکان، زنان باردار، سالمندان، افرادی که بیماری تنفسی یا قلبی – عروقی دارند، افراد مبتلا به دیابت به هیچ وجه در فضای باز حضور پیدا نکنند و سایر افراد هم حضورشان را در فضای باز تا حد امکان به حداقل برسانند. حتی در این شرایط ورزش در فضای باز را انجام دهند زیرا در این وضعیت آلودگی اثرات منفی آن بیشتر است و به جای اینکه به سلامت آنها کمک کند برای سلامت آنها خطرناک است.

  • آلودگی هوا علائم کرونا را در مبتلایان تشدید می کند    

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به ارتباط کرونا و آلودگی هوا گفت: مطالعاتی که در دنیا انجام شده است، نشان می دهد که آلودگی هوا باعث تشدید علائم بیماری کووید۱۹ در بین مبتلایان می شود و چون ریه را درگیر می کند حتی می تواند باعث مرگ این بیماران شود. معمولا اثر آلودگی هوا بر بیماری ها دو هفته  و حتی بیشتر بعد از شروع آلودگی خود را نشان می دهد. البته چون اکثر مردم از ماسک استفاده می کنند، در کاهش اثرات آلودگی هوا و انتقال ویروس کرونا موثر است. البته برای آلودگی هوا ماسک های N۹۵ بهتر است اما چون این ماسک ها در دسترس مردم نیست همین ماسک های سه لایه پزشکی هم تا حدی کمک کننده است.

  •  تاثیر مازوت بر آلودگی هوا

شاهسونی درباره نوع آلاینده های هوا در شهر تهران و تاثیر سوخت مازوت گفت: در مورد مصرف سوخت مازوت بین صحبت های مسئولان مرتبط در سازمان محیط زیست تناقض وجود دارد، سازمان محیط زیست اعلام کرده که مازوت در صنایع و نیروگاه‎های تهران استفاده می شود اما اداره کل محیط زیست تهران اعلام کرده که استفاده نمی شود. این دوگانگی در اطلاع رسانی وجود دارد ولی آنچه مشخص است این است که عمده آلودگی تهران به علت منابع ثابت آلاینده یعنی کارخانه ها و صنایع اطراف تهران است. بطور قطع سوختی که در صنایع اطراف تهران و برخی شهرهای بزرگ مصرف می شود، مشکلاتی دارد، آماری از اینکه سهم صنایع در میزان آلاینده های کلانشهرها چقدر است در اختیار نداریم اما برآوردهایی که از قبل وجود داشت و اعلام می‎شد، نقش اصلی آلاینده های تهران به وسایل حمل و نقل و خودروهای متحرک مربوط می شود زیر سوال است زیرا اکنون به علت محدودیت های کرونا، تعطیلی مدارس، دانشگاه‎ها و دورکاری کارمندان ادارات، ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح و ممنوعیت تردد بین شهری هم داریم و میزان تردد خودروها نسبت به گذشته کمتر شده اما میزان آلودگی هوا نسبت به سال های گذشته کمتر نشده است.

وی ادامه داد: در روزهای گذشته و بعد از افزایش آلودگی هوا میزان ورودی بیمارستان‎ها از بین بیماران تنفسی و قلبی بر اساس اعلام اورژانس حدود ۱۵ درصد افزایش یافته و این وضعیت نه تنها در تهران و قزوین بلکه در برخی شهرهای دیگر مثل کرج، اراک و اصفهان هم مشاهده شده است.  با توجه به وضعیت شدید آلودگی هوای کلانشهرها که با چشم هم قابل مشاهده است باید کالیبراسیون دستگاه‎های سنجش آلاینده ها هوا بررسی دقیق تری بشود. بر اساس شاخص های سنجش آلودگی هوا اگر میزان مجموع شاخص آلاینده ها زیر عدد ۵۰ باشد، وضعیت پاک، شاخص ۵۰ تا ۱۰۰ وضعیت سالم، شاخص ۱۰۰ تا ۱۵۰ وضعیت ناسالم برای گروه‎های حساس، شاخص ۱۵۰ تا ۲۰۰ وضعیت ناسالم برای همه، شاخص ۲۰۰ تا ۲۵۰ وضعیت بسیار ناسالم و شاخص بالای ۲۵۰ وضعیت خطرناک را نشان می دهد.

پاسخ دادن