آماده‌باش امنیتی در کربلا بعد از انفجارهای بغداد

آماده‌باش امنیتی در کربلا بعد از انفجارهای بغداد

در پی انفجارهای امروز (پنجشنبه) در بغداد، پایتخت عراق، استان کربلا تدابیر امنیتی خود به ویژه در مراکز ایست بازرسی خارجی را برای جلوگیری از وقوع هرگونه وضعیت فوق‌العاده افزایش داده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲ بهمن ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، طبق اعلام خبرنگار شبکه المیادین، ، حسن التمیمی وزیر بهداشت عراق آمار نهایی قربانیان حادثه تروریستی صبح امروز در بغداد را ۳۲ شهید و ۱۱۰ مجروح عنوان کرد.

انفجارهای انتحاری امروز در مرکز بغداد با سیلی از محکومیت گسترده داخلی و خارجی عراق همراه شد.

برهم صالح رئیس جمهوری عراق در واکنش به حوادث تروریستی امروز بغداد در صفحه توئیتر خود نوشت که انفجارهای تروریستی بغداد آن هم در زمان کنونی نشان می‌دهد که تروریست‌ها حقوق ملی بزرگ ملت عراق و خواسته‌های آنان برای آینده‌ای مملو از امنیت را هدف گرفته‌اند.

وی همچنین گفت که ما با اینگونه اقدامات که به منظور بر هم زدن ثبات کشور برنامه‌ریزی می‌شود، مقابله می‌کنیم.

صالح در پایان با خانواده‌های قربانیان ابراز همبستگی و همدردی کرد.

وئام وهاب وزیر محیط زیست سابق لبنان دد صفحه توئیتر خود نوشت که با توجه به عملیات‌های صورت گرفته در صحرای سوریه و انفجارهای امروز بغداد به نظر می‌رسد که داعش در تلاش برای بازگشت است.

وی همچنین گفت که انفجارهای تروریستی بغداد در راستای فشار به عراق و بر هم زدن امنیت این کشور رخ داد.

مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق در رأس هیئتی متشکل از فرماندهان دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی این کشور با برگزاری جلسه‌ای فوق العاده در مقر فرماندهی عملیات بغداد به بررسی حادثه تروریستی صبح امروز در این استان پرداخت.

وزیر امورخارجه:

از بمب گذاری‌های تروریستی در بغداد تا چابلوسی و چکمه‌بوسی نتانیاهو – هرچند اینبار برای فرد جدید – جملگی جز یک هدف ندارد: به تله انداختن یک رییس جمهور دیگر در آمریکا برای هدر دادن جان و سرمایه آمریکایی به منظور مقابله با ایران.

به رغم استیصال رقت بار [نتانیاهو]، نقشه‌های فرومایه علیه ایران دوباره به شکست خواهد انجامید.

کانادا انفجارهای تروریستی بغداد را محکوم کرد

اولریک شانون سفیر کانادا در بغداد با انتشار توئیتی انفجارهای تروریستی بغداد را محکوم و با خانواده‌های قربانیان ابراز همبستگی کرد.

پاسخ دادن