آمادگی صندوق توسعه ملی برای اعطای تسهیلات ارزی

صندوق توسعه ملی اعلام کرد؛ برای پرداخت تسهیلات ارزی به طرح‌های مورد تایید بانک‌های عامل آمادگی دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ شهریور ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از صندوق توسعه ملی، با توجه به ابلاغ قراردادهای عاملیت ارزی سال ۱۴۰۰ به بانک‌های عامل، صندوق توسعه ملی آمادگی دارد نسبت به پذیرش طرح‌های مورد تأیید بانک‌های عامل با لحاظ توجیه فنی، مالی، اقتصادی و اهلیت متقاضی و همچنین مطابق ضوابط و شرایط اعطای تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی اقدام کند.

قرارداد عاملیت ارزی منعقده بین صندوق توسعه ملی و بانک‌های عامل، قراردادی است که بر مبنای درخواست بانک و تا سقف مبلغ تعیین شده توسط صندوق در قرارداد منعقده، به آن بانک اجازه‌ تأمین مالی ارزی طرح‌های دارای توجیه فنی، مالی و اقتصادی را پس از طی مراحل تصویب در ارکان اعتباری بانک عامل و تأیید صندوق توسعه ملی می‌دهد.

صندوق توسعه ملی به منظور حمایت هرچه بیشتر از فعالان اقتصادی در دوران تحریم، در ۱۴ تیرماه امسال با امهال دوران تامین مالی و اقساط سررسید شده ۱۸۴ طرح ارزی از مجموع ۳۱۸ طرح تامین مالی شده، برای ۳۶۸ مرتبه موافقت کرد. این امهال‌ها که مربوط به دوره‌های ساخت، تنفس و بازپرداخت است با هدف حمایت از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و با توجه به مشکلات ارزی ناشی از تحریم‌ها که منتج به عدم بهره‌برداری برخی واحدها یا عدم امکان صادرات محصول به منظور بازپرداخت ارزی تسهیلات شده، صورت گرفته است.

پاسخ دادن