آمادگی عسلویه برای خطرات احتمالی سیل

عبدالله نادری گفت: باران رحمت الهی است و بارش آن باعث برکت و خوشحالی مردم است اما با توجه به پیش بینی انجام شده واحتمال وقوع سیل در شهرستان باید تلاش کنیم خسارات به حداقل برسد به خصوص از تلفات انسانی جلوگیری کنیم.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۵ بهمن ۹۵

فرماندار شهرستان عسلویه از آمادگی اکیپ‌های امداد و نجات در عسلویه برای خطرات احتمالی سیل خبر داد.

وی از تلاش همه دستگاه‌های مربوطه و اقدامات انجام شده تشکر کرد و بر حفظ آمادگی و سرعت و دقت دستگاه‌ها و هماهنگی همه مجموعه برای اقدامات پیشگیرانه درصورت وقوع سیل تاکید کرد.

فرماندار عسلویه افزود: مرخصی‌ها و ماموریت‌های اداری خارج از شهرستان برای همه مدیران لغو و می‌بایست تا پایان اعلام ستاد در شهرستان حضور داشته باشند و کشیک ۲۴ ساعته نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در فرمانداری به صورت شبانه‌روزی جریان دارد.

نادری بر استفاده از همه امکانات تجهیزات و نیروهای امدادی سازمان منطقه ویژه پارس، نفت و گاز پارس، پتروشیمی‌ها و همه شرکت‌های مستقر در منطقه حتی بخش خصوصی برای امدارسانی و کمک به مهار سیل تاکید کرد.

فرماندار عسلویه از استقرار ۹ اکیپ ماشین آلات با همکاری سازمان منطقه ویژه و شهرداری‌های عسلویه و نخل تقی دهیاری‌ها خبر داد.

وی از آمادگی نیروهای امدادی و تعداد ۱۰۰ نفر امدادگر و اکیپ‌های امداد و نجات و آمبولانس، اختصاص ۵۰ تخته چادر گروهی، آماده سازی وسیله ارتباطی بیسیم و تلفن ماهواره‌ای درصورت قطع ارتباطات تلفنی، ذخیره سوخت و آب و مواد غذایی به مقدار کافی و تامین چند خودرو برای تخلیه اضطراری خبر داد.

نادری تصریح کرد: باید به کشاورزان و دامداران هشدارهای لازم داده شود تا در مسیرهای سیلابی تردد نکنند.

وی به بحث اطلاع رسانی صحیح و موثق به مردم نیز اشاره کرد و گفت: از تریبون نماز جمعه و ائمه جمعه و شوراها و دهیارها و شهرداری‌ها موضوع به مردم اطلاع داده شد و باید تلاش کرد در این زمینه خبرها صحیح و موثق و از مبادی رسمی اعلام شود و با انتشار اخبار نادرست و کذب به‌ویژه در فضای مجازی موجب نگرانی مردم نشویم.

نادری خاطرنشان کرد: دهانه‌های پل‌ها و مسیر دره‌ها توسط کارشناسان مربوطه بررسی شده و گرفتگی مسیرها باز شده است.

وی افزود: دستگاه‌های مسئول ضمن نظارت، بررسی کنند چنانچه ساختمان، سازه یا دیوار که مانع عبور آب و ایجاد سیل در شهرها یا روستاها هست تا با هماهنگی دادستان و مرجع قضایی حکم تخریب آن صادر شود.

در این جلسه مدیران دستگاهای اجرایی آخرین اقدامات خود برای پیشگیری و مهار سیل را تشریح کردند.

*مهر

پاسخ دادن