آمریکا از ویروس کرونا برای جهان خطرناک تر است

محمد عزمی عبدالحمید رییس شورای مشورتی سازمان اسلامی مالزی با انتشار بیانیه ای تاکید کرد ، تحریم های آمریکا بر علیه ایران در شرایط شیوع گسترده ۱۹  COVID- در جهان از مصادیق تروریسم دولتی است و نشان می دهد آمریکا از ویروس کرونا برای جهان خطرناک تر است.

تهران – اقتصاد برتر – ۷ فروردین ۹۹

شورای مشورتی سازمان اسلامی مالزی با انتشار بیانیه ای نوشت ، ما تحریم‌ های مداوم آمریکا درباره ایران را در میانه شیوع بحران coronavirus که تا کنون بیش از ۱۵۰۰ کشته و بیش از ۱۷۰۰۰ مبتلا از خود بر جای گذاشته است را محکوم می‌کنیم. آمریکا به روشنی سیاست ضد بشری خود را نشان داده است که چیزی جز وحشیگری دولتی نیست. ایران برای جلوگیری از شیوع ویروس کشنده کرونا باید با تحریم های آمریکا مبارزه کند. این تحریم ها برای ایران که با ویروس معروف به ۱۹ COVID- به شدت آسیب دیده است سد محکمی ایجاد کرده است. آمریکا با اعمال تحریم ‌های غیر قانونی یک جانبه بر علیه ایران برای به اصطلاح “فشار حداکثری” در رویارویی خود با ایران، با جان شهروندان ایرانی بازی می کند . آمریکا با وضع این تحریم های ظالمانه ، خطرناک تر از ویروس کرونا است زیرا به طور عامدانه مانع از مقاومت در برابر ویروس کرونا می شود. هنگامی که میلیون ها شهروند ایرانی از امکان خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز محروم شدند، جهان نمی‌تواند ساکت باشد. این سیاست ضد انسانی آمریکا باید به شدیدترین شکل محکوم شود. آمریکا با اقدامات محدودکننده خود علیه ایران برای نبرد با ویروس،  حقوق بشر را به صورت آشکار نقض کرده است. ترامپ با به خطر انداختن سلامت شهروندان و غیر نظامیان غیر ایرانی بخاطر کسب امتیاز و پیروزی در جنگ های ژئوپلتیکی و منطقه ای پای خود را از حد فراتر گذاشته است. در واقع، اعلام تحریم های بیشتر دونالد ترامپ علیه ایران ما را به این نتیجه می رساند که مقصر و مجرم اصلی تروریسم دولتی، آمریکا است و بر این اساس باید مجازات شود. ایران تمام تلاش خود را برای مبارزه با ویروس کشنده کرونا به کار بسته است. اما این تحریم ها توان ایران برای تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز غربالگری، آزمایش، تشخیص و معالجه قربانیان و بیماران مبتلا به ویروس را گرفته و به کشور آسیب زده است . ما از وضعیتی که ایرانیان در مواجهه با شیوع ویروس کرونا داشته و باید آنرا تحمل کنند بسیار نگران هستیم. نبود تجهیزات مورد نیاز مانع از نبرد با ویروس شده است.

ما از گزارش‌های واصله که دال بر از دست رفتن و فوت پزشکان، پرستاران و کارکنان بهداشت و درمان ایران به دلیل ناکافی بودن تجهیزات پزشکی است، بسیار ناراحت و غمناک هستیم.

این تحریم ها خصوصا در این اوضاع وخیم و غافلگیر کننده تاثیر مستقیمی بر ایرانیان دارد، به ویژه بر روی کادر پزشکی و جبهه سلامت که در خط مقدم مبارزه و مقابله با ویروس هستند و در راه معالجه بیماران مبتلا فشار حداکثری را تحمل می کنند. ما از سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی می خواهیم که برای متوقف کردن این تحریمها مداخله کنند و اجازه دهند که همه کمک ها برای مقابله با شیوع ویروس به ایران ارسال شود.

جهان باید برای غلبه بر فاجعه حوزه سلامت متحد شود و به شدت با کشورهایی که با تحریم و مسدود کردن کمک های پزشکی، به دنبال جنگ بیولوژیک با شهروندان است برخورد نموده و دست رد بر سینه آنان زند.

پاسخ دادن