آمریکا دومین مقصد استخراج بیت کوین شد

آمریکا به‌ سرعت به دومین مقصد بزرگ استخراج بیت کوین در دنیا تبدیل شده است.به طوریکه از آوریل ۲۰۲۱ (فروردین)،تقریبا ۱۷ درصد کل استخراج‌کنندگان بیت‌کوین جهان را تشکیل می‌دهد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۷ تیر ۱۴۰۰

بگزارش سی ان بی سی، ۱۵۱ درصد استخراج بیت کوین بیشتر از سپتامبر(شهریور) سال گذشته است. ‌دارین فاینشتاین مدیرعامل شرکت بلاک‌کپ و کور ساینتیفیک گفت: طی ۱۸ ماه گذشته، زیرساخت‌های ماینینگ در آمریکا رشد جدی داشته‌ است. البته این اطلاعات شامل خروج گسترده ماینرها از چین که منجر به حذف نیمی از استخراج‌کنندگان در جهان شده‌، نیست. بلکه به گفته کارشناسان، سهم آمریکا از بازار ماینینگ حتی بیشتر از آن است که اعداد نشان می‌دهد.

طبق آمار دانشگاه کمبریج، قبل از آغاز ممنوعیت استخراج رمز ارز در چین این کشور ۴۶ درصد از “هش‌ریت” جهان (اصطلاحی برای توصیف قدرت و سرعت عملیات محاسباتی ماینر برای استخراج بیت‌کوین) را داشت اما سپتامبر ۲۰۱۹ با کاهش شدید ۷۵.۵ درصدی مواجه شد و با توجه به مهاجرت ماینرها این درصد احتمالا بسیار کمتر شده است.

فرد تیل از هولدینگ ماراتون دیجیتال اعلام کرد: ۵۰۰ هزار ماینر چینی در جست‌وجوی خانه در آمریکا هستند. در صورت استقرار این ماینرها تا پایان سال ۲۰۲۲ آمریکای‌ شمالی حدود ۴۰ درصد از هش‌ریت جهانی را خواهد داشت.

پاسخ دادن